Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jó-e a bébikomp?

Torolt_felhasznalo_284823
Torolt_felhasznalo_284823
Létrehozva: 2005. december 7. 11:04
Sziasztok!

Kisfiam nemsokára 8 hónapos lesz, és anyósom mindenképpen bébikompot akar venni neki. Nekem azonban úgy rémlik valahonnan, hogy nem tesz jót a picur lábának. Az is igaz azonban, hogy akkor nem lenne annyi bébikomp a boltokban... Kérem, akinek van valami tapasztalata, ismerete erről, az ossza meg velem, kezdő anyukával!
Előre is köszönöm!
  1. 2005. december 11. 12:2865.
    Ja, az mar masik tema, hogy a mai harmincas korosztaly az orvosok szerint a legnyamvadtabbak koze tartozik (na nem a bebikomp miatt, ennek nyilvan sok osszetevoje van), mi vagyunk az a generacio, akiknek 50%-kal magasabb eselye van arra, hogy a szuleink elott haljunk meg, mint a megelozo generacioknak. Szoval azert biztos van olyan a kornyezetedben, akinek vannak mozgasszervi problemai, esetleg hatfajasa, aminek az eredetet nem tudjak. Lehet, hogy a bebikomptol?
    előzmény:
    Ildee29 (63)
    2005-12-10  11:49
  2. 2005. december 11. 12:2264.
    Akkor nyilvan a cigaretta es az alkohol sem art, mert ha artana, akkor ugye nem gyartanak.
    előzmény:
    Ildee29 (63)
    2005-12-10  11:49
  3. 2005. december 10. 11:4963.

    sziasztok!

    Az én korosztályom (30as) sztem bebikompos korszakban nőtt fel..nem találkoztam olyannal, aki a komp miatt járási nehézségekkel küzdene..

    Én is megvettem a kicsi keresztfiamnak, 6 hós korában. Imádja még most is, bár már 3 hete megy, nincs rá nagyon szüksége.

    A tesóm még az udvaron is beletette a bébit, száguldozott, és felfedezett. Semmi hátránya nem származott belőle, soha nem borul fel, soha nem esett át rajta az anyja, ( ha odamászik mögéd, akkor is átsehetsz rajta a forró teával..) Egyetlen egyszer volt egy kis baleset, akkor az én lábamon hajtott át rajta

    Én nem tartom megalapozottnak azt a tényt, hogy a gyerek hátrányára válna..akkor nem gyárthatnák. Ha a gyerek fejlődését akadályozné BIZONYÍTOTTAN, akkor már nem lehetne kapni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_284823
    Torolt_felhasznalo_284823
    2005. december 10. 11:3662.
    Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólást. Mondjuk okosabb nem lettem tőle , de feltétlenül el szeretnék mondani még egy-két dolgot, amit eddig nem tettem:
    1. Mi külön lakunk anyósomtól, és a bébikompot haza biztos nem hoznám, nem is nagyon fér el... Úgyhogy végül is tényleg csak rövid időre lenne benne a kicsi, addig a fél óráig, amíg ott vagyunk.
    2. Itthon pedig úgy sem tudom nagyon magára hagyni a kicsit, mert nagyon társasági lény, úgyhogy 10 percnél tovább nincs el magában...
    3. Lehet h. inkább a makacs nagyszülőkről kellett volna topicot indítanom?

    Na mindegy, köszi az összes hozzászólást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_284823
    Torolt_felhasznalo_284823
    2005. december 10. 11:1561.
    Ilyen a véletlen. Éppen két hete vettek a másik nagyszülők - az én sugallatomra - egy ilyen járgányt a gyerkőcnek. Egyébként én csak a későbbi motorozási hobbi miatt javasoltam nekik, mert az összes ismerős kisgyerek motormániás két-három éves korban. Azt még korántsem tudom, mit kezd majd vele azelőtt!

    Mondjuk ennek kicsit más a funkciója, mint a bébikompnak... Nem merném ott hagyni felügyelet nélkül, nem? Mondjuk nem is nagyon akarom ott hagyni, én a bébikompot sem azért használnám, hogy legyen egy kis szabadságom, abban sem merném ott hagyni a kicsit.

    Köszi a hozzászólást!
    előzmény:
    Viki_27 (25)
    2005-12-07  11:43
  6. Torolt_felhasznalo_284823
    Torolt_felhasznalo_284823
    2005. december 10. 10:4660.
    Szia! Köszi a segítséget, feltétlenül elolvasom az ötletet
    előzmény:
    Tigris30 (3)
    2005-12-07  11:15
  7. 2005. december 8. 12:3459.

    Sziasztok!

    Mi jártunk gyógytornára a kisfiammal, mert a szülésnél valószínű meghúzodott kicsit a nyakizma és jobbra tartotta a fejét. Szerencsére kis tornáztatással, talán 3x ha voltunk rendbe jött.

    Ott mondta a lányzó, hogy a komp nem tesz jót a gyereknek, sőt ártalmas. Nem jó, se a lábának, se a gerincének. És hogy nem is kiskorban derül ki, hanem 2-4 éves korban, nagyon sokan járnak ilyen korú gyerekek gyógytornára és mind a kompra vezethető vissza. Azt mondta, sajnos olyan üzletág ez, hogy nem lehet betiltatni, pedig vannak olyanak akik betiltatnák, de lehetetlen.

    Nálunk az unokahugomnak volt, amit a fiam kölcsönbe megkapott, de szerencsére nem jött be neki, talán 2x volt benne. Amikor már felállt, inkább mellette álldogált, és püfölte a billentyűket, hogy zenéljen. Én nem bánom, hogy nem volt benne csak párszor, szerintem felesleges dolog, mint sok más is. Akkor inkább egy járóka, mi vettünk állítóható magasságút, csak kicsit korábban kellett volna.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284823 (1)
    2005-12-07  11:04
  8. 2005. december 7. 13:2058.

    Úgy tudom én is, hogy a bébikomp a nem megfelelő fejlődés miatt lehet káros, idő előtt megerőlteti a gerincet és a lábat. Nekünk járókánk volt, amibe beletettem időnként a gyereket, pl. amíg főztem (épphogycsak befért a konyhába a járóka). A kislányom sokat mászott, már amikor a bútorok mentén kapaszkodva ment, akkor is úgy gondolta, hogy mászva gyorsabb. A lakásban mindenhová jött utánam, amíg wc-n voltam, szépen ült az előszobában az ajtó előtt :-)) Persze ehhez az is kellett, hogy nyugis baba legyen, a járókában is eljátszogatott, felállt, leült. Úgy emlékszem, nyolc hónaposan állt fel először, aztán nem erőltette a járás-dolgot, egy éves elmúlott, amikor elindult. Én sosem sürgettem semmiben, és a világért sem tettem volna be a bébikompba.

    Az én anyósom nyolc hónaposan a bilire ültetést vetette fel... azóta volt már számtalan "klassz" ötlete, én sosem hallgattam rá...! :-))

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_943658
    Torolt_felhasznalo_943658
    2005. december 7. 13:0857.
    Szerintem ez a stasztika csak azokra vonatkozik, akik fél napokat hagyják benne a gyereket. Mert hidd el, van olyan szülő!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (56)
    2005-12-07  12:55
  10. 2005. december 7. 12:5556.
    akkor az én családom a statisztikák rombolója  volt kis kompozás és nem voltak nagy esések ..... lehet, hogy csak szerencsénk volt .....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_943658 (55)
    2005-12-07  12:51
  11. Torolt_felhasznalo_943658
    Torolt_felhasznalo_943658
    2005. december 7. 12:5155.
    Sziasztok!
    Szerintem a bébikompról sohasem fog egységes álláspont kialakulni. Én a legjobb ellenérvet írnám le, amit eddig hallottam. Statisztikák mutatták ki, hogy azok a gyerekek, akik kompoztak, sokkal több balesetet szenvednek, mint akik nem kompoztak vagy csak minimális időt töltöttek el benne. Ugyanis a komppal mennek, mint a kis őrültek, nincs igazán veszélyérzetük. Mikor elkezdenek menni, ez az érzés megmarad, de már nincs, ami megfogja őket. Ha vki már leírta volna ezt, akkor bocs, nem sokat olvastam vissza.
    A lakásunkat mi úgy rendeztük át, hogy az egész ház az övé! Én nyugodtan dolgozhattam és dolgozhatok most is bármit, mert jön-megy és nem kell aggódnom, hogy baleset érheti. Ha egész nap csak megyek utána, akkor is történhet baj. Lehet, hogy így nem túl esztétikus a lakás, de nem tart örökké.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. december 7. 12:4954.
    Orvos ismerősünk szerint azért veszélyes a bébikomp, mert a fejlődéséből kimarad egy rövidke szakasz. Történetesen az, hogy miközben tanul járni megtanul esni is. Megtanulja, hogy a kezét le kell tennie maga elé, és akkor nem üti be a fejét olyan nagyon. Későbbi biciklis, rolleres, mászókás balesetkenél fontos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. december 7. 12:4753.

    Sziasztok!

    Komphoz nem tudok hozzászólni, nekünk nem volt, nem is hiányzott, viszont arra a 15-20 percre nálunk nagyszerűen bevállt a hinta... A lakás központi részére szereltük fel, szinte mindenhonnan láttam, vettünk hozzá külön csatot, nem tudott kimászni vagy kibukni belőle a gyerek. Néha, ha arra jártam löktem rajt egyet és nagyon jól elvolt benn....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. december 7. 12:4752.
    Ok, szőnyeg kilőve. És a küszöbbel mi van? Azon is el lehet ám bukni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (34)
    2005-12-07  11:52
  15. 2005. december 7. 12:3651.

    Tudod Mosomedve, ha mindenki olyan iranyelvekkel hasznalna a bebikompot, ahogy te itt leirtad, akkor lehet, hogy nem is tartanak veszelyesnek vagy egeszsegtelennek. (Azert el ne szalj a dicserettol&nbsp. Azert itt is kiderult, hogy ez nem igy van. Szerintem pl 10 percre egyedul hagyni benne a gyereket, hadd menjen... Na ezert van az, hogy az orvosok inkabb ellene beszelnek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (50)
    2005-12-07  12:30
  16. 2005. december 7. 12:3050.
    nálunk akkoriban minden el volt pakolva, mert komp nélkül is folyton pakolászott:-))) de magára én sem hagytam soha, mindig ott volt a közelemben, mellettem ..... egyedül hagyni sosem mertem ...
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (49)
    2005-12-07  12:18
  17. 2005. december 7. 12:1849.
    Es nalatokaz egesz lakasban nincs semmi olyan, amit a komppal kozlekedve magara huzhat? Te 10 percre bezarod az ajtot? En be se huzom, hogy akar zuhany akar mas kozben mindig halljam, hogy mi tortenik.
    előzmény:
    Sáraanyu (43)
    2005-12-07  12:08
  18. 2005. december 7. 12:1848.
    nem, az nem elektromos, hanem - lehet, hogy csak nálunk van ilyen - egyszerű műanyag kimotor, pedál nélkül, tulajdonképpen a három kerekű bicikli elődje:-))) imádja minden gyerek, az enyém elfogyasztott belőleg vagy hármat:-))))
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (45)
    2005-12-07  12:14
  19. 2005. december 7. 12:1747.
    Hát igen, nincs recept, csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy azért vannak alternatívák bőven. Én nem vagyok híve a kompnak, de ha valaki tudja úgy kontrollálni a használatot ahogy te tetted, akkor jó szolgálatot tehet, senkit nem ítélek el érte. Csak tényleg könnyű elcsábulni sajna és többet használni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (44)
    2005-12-07  12:13
  20. 2005. december 7. 12:1746.
    Az én hugomnak is volt, és nem napi 2x20 percet töltött benne, hanem többet. Anyukám egyedül nevelt bennünket, tehát amikor nem voltunk otthon mosott-fözött-takarított, amikor meg otthon voltunk pihenhetett egy kicsit, mert mi játszottunk a hugommal.
    Neki olyan volt, hogy mindenféle gombok voltak rajta, és ha megynomta valamelyiket zenélt. És még a játékainak is volt hely egy kis asztalon elötte. Így mindig az anyukám közelében lehetett. 1 éves születésnapján állt elöször egyedül, akkorra kapta a kompot is.
    Fejlödési rendellenessége nem lett, ma már 12 éves. Balesete nem volt a komppal egyszer sem (anélkül se). Veszélyérzete is kialakult, söt! Nagyon óvatos kislány volt.
    Én csak ajánlani tudom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. december 7. 12:1445.
    Arra az elektromos kismotorra gondolsz? Te jo eg, alig merem kimondani, hogy azt en mekkora hulyesegnek tartom. Elveszi a gyerektol a biciklizes oromet. A lanyom mikor eloszor latot olyat, le se lehetett volna szedni rola. Csak ult rajta, nyomta a pedalt es uresen nezett ki a fejebol. Szerencsere kovetkezo alkalommal ra se akart ulni, es azota se. A haromkereku biciklit viszont imadja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (40)
    2005-12-07  12:02
  22. 2005. december 7. 12:1344.
    sajnos nekünk autós ülésünk nem volt, az etetőszékből pedig szintén ki tudott jönni a gyerek, és hordozókendőt sem használtam, de még kengurut sem, ugyanis elég nagy volt a fiam (most is hatalmas termet) ....... és egyszerűen nekem volt kényelmetlen a 12 kilós gyereket magamra kötni:-(
    előzmény:
    itzsed (41)
    2005-12-07  12:04
  23. 2005. december 7. 12:0843.
    Én veled vagyok egy véleményen.
    Igenis vmire szükség van, amibe bele lehet tenni a gyereket, arra a 10-20 percre, amig vmit csinálsz.Ki van zárva, h van olyan anyuka, aki mindent megtud úgy csinálni, h a pici gyereke körülötte van.
    A járókára is azt mondják, h nem jó,mert nincs elég tere a gyereknek.
    Most akkor mi a jobb, ha beleteszem a járókába, vagy szabadon mászkál a lakásban, máig én teszem azt 10 percre magamra zárom a fürdő ajtaját?

    (nagyon sok orvos meg egyszerűen azt ajánlja amihez érdeke fűződik )

    Vki írta, h átesel a gyereken forró teával.
    Sztem a bébikomp esetében először a kompba ütközöl, mivel az alja széles, és tudod korrigálni a mozgásodat.
    Amúgy én épp vasárnap teregetés közben löktem fel a 20 hónaposomat.Nézett nagyokat, ahogy lecsüccsent, aztán jót nevettünk mindketten.
    Sztem komppal vagy komp nélkül is megesnek a balesetek.

    Amúgy azon érdemes lenne tényleg elgondolkodni, h mi az, ha a nagyi MINDENKÉPP ezt akarja.

    pusz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (33)
    2005-12-07  11:51
  24. 2005. december 7. 12:0842.

    Nekem a lanyom sokaig csak egy helyben ult. Most a fiam nagyon aktiv, mar 5 es fel honapos kora ota kepes mindenhova eljutni. Eloszor gurult, aztan fokamaszott, mostmar egy ideje rendesen maszik. En a gyerekszobat gyerekbiztossa tettem. Ha nagyon muszaj, ott elvan egy kis ideig egyedul. O amugy is szeret egyedul felfedezni. De minden gyerek mas, a lanyomat nem lehetett otthagyni, akkor viszont mikor o volt kicsi a konyhank a nappalira nyitott volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (38)
    2005-12-07  11:58

Címlap

top