Távolról zordnak tűnnek ezek a sziklák, de a montenegrói Durmitor Nemzeti Park az érintetlen fenyőerdőkkel, az égkék tengerszemekkel, a kristálytiszta hegyi levegővel és a világ második leghosszabb kanyonjával egyáltalán nem kellemetlen hely.
Róka bóklászik Szlovéniában a Triglav Nemzeti Parkban.
Loch Ness híresebb, de a Loch Lomond is megér egy túrát. Ez Nagy-Britannia legnagyobb tava, több mint harminc kicsi és nagy szigettel. Susan Gell és Roy Rodgers az Inchtavannaich-szigeten élnek, és a lovaikat gyakran kihozzák a szárazföldre, hogy átúsztassák őket a túlpartra. Így tartják őket formában.
Olvadó gleccser. Vatnajökull Nemzeti Park, Izland.
Virágok, sziklák, kőkerítések és szemfacsaró zöldek: ezek az írországi Burren Nemzeti Park jellegzetes látványosságai.
A Bajor-Erdő Nemzeti Parkot átadták kezelésre a természetnek, úgyhogy mostanra érintetlen őserdővé alakult vissza. Medvék, őzek és pamacsfülű hiúzok lakják, és a szomszédos területekkel ez Közép-Európa legnagyobb egybefüggő erdősége.
Kérdő tekintetű tehén a Hohe Tauern Nemzeti Parkban Ausztriában.
Kiskunsági Nemzeti Park (Fotó: Vajda Zoltán/Kiskunsági Nemzeti Park)
Öt kis, képeslapra kívánkozó, tengerparti falu, ahová még rokkantkártyás kocsival sem lehet behajtani, itt mindenki vonattal és csónakkal közlekedik. Ez a Cinque Terre Nemzeti Park Olaszország északnyugati részén.
Az angol Tóvidéken bringán hajtja juhait a pásztor. Itt élt és tenyésztette birkáit Helen Beatrix Potter is, aki 1902-ben futott be a Nyúl Péter kalandjai című, maga rajzolta mesével.
A madarak lakhelye a Balaton-felvidéki Nemzeti Parkban.
1956: az asszonyok tyúkot etetnek az Olümposz tetején. A hétnapos hegyi túrára kecskeszőr sátrakat vittek magukkal. Ma is érdemes bejárni, már ahol járható.
Az osztálykirándulások kihagyhatatlan eleme: a Baradla-barlang, ismertebb nevén az Aggteleki cseppkőbarlang a Bükki Nemzeti Parkban. (Forrás: Forrás: bnpi.hu/Kozma Attila)
Nő mászik a Sorrosal vízesésnél a Pireneusok Nemzeti Parkban egy via ferrata útvonalon. Ezeknek a lényege, hogy jól kiépítettek, és kábel biztosítja, hogy senki ne eshessen le. A 19. században is épültek ilyen útvonalak, aztán az első világháborúban keltek át ilyeneken az Olasz hegyeken. Az utóbbi időben egyre több új pálya épül, rákaptak a túrázók, mivel gyakorlattal, állóképességgel és kellő elszántsággal bárki teljesíthet hihetetlen útvonalakat.
Európa egyik legrégebbi nemzeti parkja a legtöbb magyar számára ismerős, hiszen a horvátországi nyaralásokon könnyen útba ejthető. A Plitvicei-tavak összesen 16 tóból áll, mindegyik más árnyalata a kéknek, és vízesések kötik össze őket.
Üdvözlet 1973-ból a Magas Tátrából, Maltarhazáról.
Európa egyik legrégebbi nemzeti parkja a Svájci Nemzeti Park, idén éppen százéves.