Heidi Levine
Szabadúszó fotóriporter, Jeruzsálemben él. 1983 óta dolgozik a térségben. Az elmúlt harminc évben végigdokumentálta a Közel-Kelet legdurvább harci eseményeit. Dolgozott Indiában, Libanonban, Jordániában, Egyiptomban, Líbiában és Szíriában is. Kétszer járt az amerikai hadsereggel Irakban, és Afganisztánban is fotózott. Három gyermeke van, akiket a Gázai övezet szomszédságában nevelt fel. Számos elismerést kapott már a munkásságáért. Az Anja Niedringhaus-díjat a Gázai övezetben tavaly készített képeiért kapta.
“Azt hiszem, ez a legmagasabb kitüntetés, amire valaha is vágytam a karrierem során. Viszont megszakad a szívem, ha arra gondolok hogyan született meg ez a díj” – mondta, miután átvette az elismerést.
Anastasia Vlasova
Kijevben élő ukrán fotóriporter, a Kyiv Post című angol nyelvű lap vezető fotósa. Az ukrán forradalom kitörése óta kizárólag az ottani eseményeket dokumentálja. Korábban megörökítette a tüntetők harcát a Majdanon, a Krím-félsziget annektálását és az Ukrajnában lezuhant maláj utasszállító katasztrófáját is. 2014-ben díjat nyert a Pictures of the Yearen, és az év fiatal fotósa lett egy nemzetközi pályázaton. Képei bejárták a nemzetközi sajtót, többek között a New York Times, a Guardian, a Newsweek, a Time és a Washington Post hasábjain is megjelentek.
Rebecca Blackwell
Amerikai fotós, pillanatnyilag az AP-nek dolgozik Mexikóban. 2007 és 2014 között az ügynökség nyugat-afrikai tudósítója volt. Húsz afrikai országban dolgozott, megörökítve a helyi konfliktusokat. A Közép-afrikai Köztársaságban zajló polgárháborúról készített drámai fotóiért kapta az Anja Niedringhaus-díjat.
Rebecca egyébkét eredetileg vegyészmérnöknek tanult, a Princeton Egyetemen szerezte diplomáját. Fotós karrierjét egy hetilapnál kezdte New Jersey-ben. 2004-ben aztán Szenegálba utazott, ahol már szabadúszó fotósként dolgozott. Tudósított a szomáliai éhínségről és az elefántcsontparti konfliktusról is. Később megörökítette a mexikói migránsok Amerikába vezető viszontagságos útját.