Az egri várban, borászok részvételével tartott sajtótájékoztatón hatalmas taps fogadta a bejelentést, hogy bejegyezték hungarikumként a világszerte ismert Egri Bikavért. Hogy éppen hétfőn került sor a bejelentésre, nem véletlen, pontosan 81 évvel ezelőtt alapították ugyanis az Egri borvidéket mint jogilag önálló bortermő területet.
A Hungarikum Bizottság az Egri Bikavér mellett további nyolc értéket sorolt a Hungarikumok Gyűjteményébe. Így mostantól hungarikumnak számít Kodály Zoltán egyedülálló zenepedagógiai módszere. Gazdagítják a gyűjteményt a magyar pásztor- és vadászkutyafajták. Új hungarikum az alapanyagok tekintetében az ősi halászkultúrát őrző tiszai halászlé, sőt a világszerte egyik legismertebb ételünk, a gulyásleves is.
A Magyar Értéktárban jegyzik mostantól az erdélyi polihisztor, építész, kultúrpolitikus Kós Károly életművét, a történelmünket végigkísérő ősi magyar fegyvernemet, a magyar huszárt. Hungarikumként tartják számon ezentúl az 1848/49-es hagyományokat megjelenítő aradi Szabadság-szobrot, valamint a honfoglalásra emlékeztető egyedi műalkotást, a Feszty-körképet.
A Hungarikumok Gyűjteményébe az újonnan felvettekkel együtt már 64 érték tartozik, a Magyar Értéktár pedig 152 tagúra bővült.