A legízletesebb tárkonyos raguleves sertéshússal, nokedlivel

Petrás Gabriella | 2021. Január 22.
Rengeteg zöldség, omlós hús, krémes tejszín és tárkony minden mennyiségben – a tárkonyos raguleves a téli hideg legfinomabb és legmelengetőbb levese. Készítsd el most sertéshússal és nokedlivel!

Mi az, ami szebbé tehet egy szürke, borongós és hideg januári napot? Persze, hogy egy tál tárkonyos raguleves! Nokedlivel és sertéshússal még finomabb, mint a megszokott verzió, mint a pulykahúsos, tárkonyos raguleves. Mutatjuk, hogyan készítsd el!

Tárkonyos raguleves sertéshússal és nokedlivel

Ha a szokásosnál egy kicsivel több időd van, és nem vagy rest nokedlit szaggatni, készítsd el ezt a tárkonyos ragulevest!

Hozzávalók a leveshez:

Hozzávalók a nokedlihez:

Tárkonyos raguleves sertéshússal, nokedlivel (Fotó: Getty)

Elkészítés:

Első lépésként önts egy kevés olajat egy fazékba, dobd rá az apró kockákra vágott vöröshagymát és párold üvegesre. Ezután karikázd fel a zöldségeket, add a hagymához, sózd, borsozd, és add hozzá a kockákra vágott húst is. Az egészet főzd addig, amíg a hús ki nem fehéredik, ekkor öntsd a fazékba a borsót és a gombát, és engedd fel 2 liter vízzel.

Morzsold bele a húsleveskockát, szórd meg majoránnával, tárkonnyal, dobd bele a babérleveleket, és kis lángon főzd a levest. Közben kóstolgasd, és ha kell, fűszerezz utána! Amikor már majdnem kész a leves, azaz a vége felé, jöhet a nokedli.

Egy tálban egy fakanállal keverd össze a lisztet, a tojást, meg a vizet, majd sózd meg, és nokedliszaggató segítségével szaggasd bele a lobogó levesbe a tésztát. Ha nincs nokedliszaggatód, akkor elég egy éles kés, meg egy vágódeszka is: vizezd be a kést, és vágj apró darabokat a tésztából közvetlen a levesbe. Amint a tésztadarabok feljöttek a leves felszínére, kész a nokedli. Eddigre jó eséllyel a zöldségek és a hús is megpuhul, de persze, biztos akkor lehetsz benne, ha ellenőrzöd.

Ezt követően egy pohárban keverd el a tejszínt és a tejfölt, adj hozzá egy merőkanállal a forró levesből, majd folyamatos kevergetés közben öntsd bele a levesedbe. Arra azonban vigyázz, hogy amikor beleöntöd, a levest kis lángon főzd, nehogy összekapja a tejszínt és a tejfölt a forró lé. Ha ezzel is megvagy, utolsó lépésként facsard bele a citromlevet, és újraforralás után már eheted is a tárkonyos ragulevesedet!

Még több recept – variációk krémlevesekre:

Exit mobile version