A 90-es évek jelentős részét a középiskolánkhoz tartozó kollégiumban töltöttem. Ma is emlékszem, hogy a legalább 40 évesnek tűnő ágy mellett, milyen bézs színű, műszőr falvédők voltak, amiket úgy próbáltunk meg feldobni, hogy a díszlécekhez színes, vidám képeslapokat tettünk. Mert képeslapból akkor rengetegeket lehetett kapni! Órákat töltöttünk a papírboltban, hogy megtaláljuk a legegyedibb, legszórakoztatóbb darabot, amit elküldhetünk az IM-ben talált levelezőtársunknak, vagy a legjobb barátnőknek, akivel még az órák közben is leveleztünk, ha nem figyelt a tanár. Aztán a 2000-es évek elején már elözönlötték a piacot a filmes, a mobilos, a társadalmi ügyeket népszerűsítő képeslapok. Ma már nem nagyon levelezünk, a nyaralásból inkább fotókat küldünk a családnak képeslapok helyett, a névnapi, szülinapi kártyákat pedig kiváltották a háromszavas Facebook-üzenetek. Pedig nem is olyan régen még ezek a kis papírok nagyon is sokat jelentettek!
Garfieldot minden, de tényleg MINDEN alkalomra be tudtuk vetni!
Képeslapok (Fotó: nlc)
Valentin-napon ilyen cukiságokkal lehetett bevallani az osztálytársunknak, hogy belezúgtunk:
Képeslapok (Fotó: nlc)
Vagy ilyennel:
Képeslap szerelmeseknek (Fotó: nlc)
A 2000-es évek eleje már határozottan a filmes képeslapokról szólt:
Filmes képeslapok (Fotó: nlc)
Azért jutott hely a kreatív, művészibb megoldásoknak is:
Képeslapok (Fotó: nlc)
Amit ma mémként osztogatunk a közösségi oldalakon, azok egykor képeslapokon szerepeltek.
Képeslapok (Fotó: nlc)
Ha nyaralni mentünk, nem az Instára töltögettünk 200 képet – mobilunk sem volt –, hanem feladtunk néhány lapot a rokonoknak.
Budapest képeslap (Fotó: nlc)
Persze az osztálytársak menőbb verziót kaptak.
Balatoni képeslap (Fotó: nlc)
Kereken 19 évvel ezelőtt, a Nokia piacra dobta az 5510-es készüléket. Sok, ma is működő darabot lehet találni a neten, ám nem olcsó hozzájuk jutni. Még képeslapot is kapott anno.
Nokia képeslap (Fotó: nlc)
Azok a 90-es évek!