Ez azt jelenti, hogy hiába rendelkeznek átlagon felüli felkészültséggel gyermekorvosaink, sajnos a korszerű vizsgálatokat nem mindig tudják elvégezni. A szakmai felkészültség mellett ugyanis szükségük lenne olyan gépekre, amelyek hatékonyan tudnák támogatni a munkájukat. Egy-egy betegség diagnosztizáláshoz, kezeléséhez fontos, hogy olyan eszközökkel dolgozhassanak, amelyek követik az orvostudomány fejlődését.
A K&H gyógyvarázs programja ezért elsősorban a gyermek – egészségügyi intézmények felszereltségét támogatja, immár tíz éve. Az eddigi 477 millió forintos segítséggel sikerült 258 kórház és mentőállomás eszközparkját fejleszteni.
A felmérésben résztvevő 37 intézmény, sajnos önerőből nem tudná fedezni a műszerek korszerűsítését. Pályázati lehetőségeket, alapítványok segítségét veszik igénybe, de nem ritka az adománygyűjtés sem.
Kérdésünkre, hogy a K&H gyógyvarázs program miért jött létre, Horváth Magyary NóraK&H Csoport kommunikációs igazgatója válaszolt:
„A technológia folyamatosan változik, a gyógyításban használt eszközök pedig nemcsak kopnak, de el is avulnak idővel. Nehéz elképzelni, de bizonyos kórházakban ugyanazokkal az eszközökkel kezelik ma a gyerekeket, amelyekkel 30 évvel ezelőtt a szüleiket gyógyították. Bízunk benne, hogy a K&H gyógyvarázs program révén más vállalatokat is ösztönözhetünk a felelősségteljes működésre, a hazai gyermek-egészségügy felkarolására, és ezzel közösen járulhatunk hozzá a jövő társadalmának teljesebb életéhez.”
A K&H Csoport, társadalmi felelősségvállalásának részeként, immár egy évtizede kiemelt figyelemmel kezeli a gyermekegészségügyet, így kíván hozzájárulni ahhoz, hogy a jelen és a jövő társadalmának tagjai egyaránt teljes életet élhessenek.