Úristen, de gyönyörű! Ilyet én sosem tudnék - gondolják sokan magukban, amikor meglátnak egy tiffany technikával készült tükröt, vagy egy fusinggal azaz rogyasztással készült üveggyűrűt. Ám ez csak első látásra van így, hiszen a Rozetta Manufaktúra azon egyszerű oknál fogva jött létre, hogy aki mondjuk a párizsi Notre Dame üvegablakai láttán heves szívdobogást kap, az az ólomüvegezés, a tiffany vagy az üvegrogyasztás technikáját el tudja sajátítani.
Az üvegrogyasztás például lássuk be elsőre furcsán hangzó művelet, ám a végtermék – ami lehet egy falióra, egy gyümölcsös tálka vagy egyszerűen nyaklánchoz medál annál lenyűgözőbb, elkészítése pedig viszonylag egyszerű. Az üvegmedál receptje konyhai fordulatokkal élve így hangzik: végy két-három-négy színes üveget, vágd a kívánt alakzatra, ragaszd össze, süssd meg 820 fokon, reszeld le az éles részeket, majd hidegen tálald.
Habár a Rozetta Manufaktúrában sok üveggel kapcsolatos tanfolyam van, mégsem lehet azt állítani, hogy a műhely egysíkú lenne.
A műhely tulajdonosának, Horváthné Bodzsár Szilvinek vezetői elmélete egy szóval összefoglalható: önállóság, azaz mindenki megkapja a technika elsajátításához szükséges alapokat, s azon túl ki-ki saját igénye, ízlése és tempója szerint hozza létre az évszázad ólomüvegtükrét, üveg- vagy ezüstékszerét.
E tevékenységek többsége persze nem igazán végezhető otthon a gázlángon formált üveggyöngy fürdőszobai elkészítése például kifejezetten nem javallott -, de a műhely célja helyet biztosítani mindenkinek, akiben buzog egy kis kreativitás. Márpedig az mindenkiben van.
Látogass el honlapunkra, bővebb információért!»