Egy kis történelem
Vajon honnan is ered a virsli? 200 éve (1805-ben) találta fel a virslit, Georg Lahner, bécsi hentesmester. Bélbe töltött húsból készítette, enyhén füstölt volt, és főzni kellett. Az új találmánya gyors és hosszan tartó népszerűséget ért el. Annyira kedvelt volt, hogy még maga a császár is kedvenc ételeként tartotta számon.
Azóta rengeteg változatát ismerhettük meg. Műbeleset, juhbeleset, baromfit, frankfurtit, ízesítettet és klasszikusat. Az egyetlen ami nem változott, az a sikere.
A sikerének a titka pedig, hogy a virsli praktikus és sokoldalú, bármelyik napszakban, rengeteg módon fogyasztható. Az is el tudja készíteni, akinek a főzésre kevés az ideje, illetve sikerélményt nyújt azoknak, akik egyáltalán nem tudnak főzni. Mikrohullámú sütőben még egy gyerek is pillanatok alatt készíthet belőle finom reggelit, vagy vacsorát.
Valdor Vursli
A különféle Valdor termékek ( pl. mélyfagyasztott, panírozott Valdor Csupaszív) évek óta kaphatók – azonban 2005-től ezeket a szentesi Hungerit Rt. gyártja. A csomagolás nem változott a korábbiakhoz képest, a virsli (és természetesen a többi termék is) azonban jobb
Az igazi különlegesség, hogy a Valdor Vursli – hámozott baromfivirsli, amely tasakban is főzhető. Ez nagyban megkönnyíti az elkészítését, illetve a 6 db-os kiszerelés következtében, nem kell felbontott csomagolású terméket tárolnunk a hűtőben.
Sajtos és füstölt ízváltozatban készül.
Szilveszterre
A szilveszteri asztal szinte nélkülözhetelen alapanyaga. Megfőzve, megsütve, tésztában, vagy salátában, előételként vagy főételként se feledkezzünk meg róla.
Az újév első napján pedig egy kis korhelyleves virslivel tehet jó szolgálatot.