Mindez elérhető áron és fájdalommentesen? Ugyan álomszerűnek tűnik, de valóban létező dolog. A ma divatos IPL villanófényes technológiának köszönhetően bármilyen testfelületről fájdalommentesen eltűntethető a szőrzet.
Természetesen ennek is megvannak a maga fizikai korlátai: (pl. a tejfel szőke és ősz szőr nem kezelhető!) – de átlagosan 4-8 kezelésből elérhető a kívánt eredmény. Az eljárás alapját a szőr festékanyaga (melanin) képezi, mely a fény magas energiáját hővé alakítja át.
A pillanat töredéke alatt képződő hőhatás következtében a növekedési fázisban lévő szőrtüsző működése leáll. Szőrzetünknek átlagosan maximum csupán a 15-20%-a van ilyen szakaszban, ezért ismételnünk kell a kezeléseket. Testtájéktól függően 4-12 hetente. Utókezelés (pl. krémek, kenőcsök használata) nem szükséges, még a nagyon érzékeny bőrűeknél is csak ritkán jelenik meg enyhe bőrpír.
Egyedül a szolárium használatát kell saját érdekünkben minimálisra csökkenteni, ha ilyen kezelésben gondolkozunk. Sötét, napbarnított bőrszín esetén nem használhatnak magas fényenergiát a bőr védelme érdekében, így hát a hatékonyságra való tekintettel érdemes nélkülözni a túlzott barnulást.
Kezelések között kerülni kell a gyantázást, epilálást illetve a csipesz használatát, hogy élő kapcsolat legyen a szőrszál és a szőrtüsző között.
A legtöbb helyen az eljáráshoz használnak hűsítő zselét, melynek köszönhetően valóban fájdalommentes lesz. Ez a bizonyos gél a bőr hűtése mellett a kellő fénytörést is szolgálja, ezért a felszínen nincs szükség hosszú szálakra, borotva használata megengedett!
Hogy valóban végleges-e?
A hő által sérült szőrtüszők tényleg nem termelnek több szálat, ám a hormonális változások, a bőr megújulása miatt jó pár év elteltével előfordulhatnak új szőrszálak. Ám ezek nem hasonlíthatók a most láthatókhoz, jóval vékonyabb és kevesebb szőrzettel állunk majd szemben, ha ez megtörténik.
Az ebben az ágazatban történő rohamos technológiai fejlődésnek köszönhetően kijelenthetjük, hogy a mai korszerű IPL villanófényes gépek (amelyek minimum 40Joule/cm2) energiával képesek kezelni – azonos alkalomszámból azonos eredményt nyújtanak mint a korábban használt lézeres eljárások.