207 szavazattal fölényesen nyerte a Magyar Kerékpárosklub és a Nők Lapja Café Bringázz szoknyában és öltönyben fotópályázatát. A kerékpározástól semmilyen szélsőséges időjárás vagy más akadály nem tántorítja el, bicaját külföldre is magával viszi. Kontár Mirával a bringázás előnyeiről beszélgettünk.
– Mióta bringázol rendszeresen?
– A bicikliimádatom Zágrábhoz kötődik, itt tanultam hosszú időn keresztül. A várost átszelő folyó mellett van két mesterséges tó, és ezek körül végig van bringaút. Sokat jártam ide kikapcsolódni és így lett elválasztatlan társam a bringa.
– Mi a különbség Zágráb és Pécs közlekedési infrastruktúrája között?
– Zágrábban sok helyen van bringaút, a járdák szegélye alacsonyan van, így ha az ember oda kényszerül a nagy forgalom elől, akkor sem okoz gondot a patkázás.
– Az autósok hozzáállása is más?
– Az sajnos nem, ott úgyanúgy türelmetlenek és intoleránsak az emberek, mint nálunk.
– Télen-nyáron bringával közlekedsz?
– Persze! Hóesésben és tikkasztó melegben is, egyetemre és munkába, bevásárolni és szórakozni, mindig mindenhová ezzel megyek.
– Kitől, hol hallottál a Bringázz a Munkába kampányról?
– A munkahelyemen, mivel tudják, hogy nagy biciklis vagyok, szóltak a többiek, hogy csatlakozzunk, én pedig támogattam az ötletet. Aztán már minden nap megnéztem az oldalt, és így értesültem a fotópályázatról.
– Számodra mit jelent „stílusosan” bringázni?
– Gyakran tekerek csizmában, magassarkú cípőben, szerintem bicajozni bármilyen ruhában lehet.
– Mit szeretsz legjobban a biciklizésben?
– Azt, hogy érzem az illatokat, látom az évszakok változását, ezt buszról vagy autóból nem veszed észre. És persze szeretem a sebességet, ha gyorsan megyek, olyan, mintha repülnék.
– Mivel buzdítanád azokat, akik még nem bringáznak?
– Szerintem az, ha van kivel együtt tekerni, sokat számít, tehát az egy környéken lakó kollégák mehetnek együtt reggelente. Aki pedig még nem próbálta, annak azt üzenem, pattanjon fel egyszer a nyeregbe, és rá fog jönni, milyen jó is a biciklizés!