Azt hittétek, majd a magyar sikereket vagy az ötkarikás játékok legviccesebb pillanatait jópofa gifeken kirakjátok Facebookra vagy egy blogra, hogy mindenkinek jó legyen? Hát nem!
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság még tavaly májusban pecsételte meg a közösségimédia-felhasználók sorsát, amikor a rendkívül hivatalos News access rules applicable for the broadcast of the games of the XXXI. Olympiad, Rio de Janeiro, 5-20 August 2016 címet viselő szabályzatban rendkívül szigorúan korlátozta az olimpiai közvetítésekről kikerülő anyagok sorsát.
Már eleve mulatságos, amikor egy olyan szervezet ír szigorú hangú szabályzatot, amelytől kevéssé idegenek a korrupciós és egyéb botrányok, az pedig egyenesen zseniális, ahogy egy olyan szervezet próbálja szabályozni az online világot, amelynek láthatóan nem sok köze van hozzá.
A drákói szigorral megírt szabályzat kettes pontja ugyanis így hangzik:
“Az […] olimpiai anyagokat tilos interaktív és olyan video on demand szolgáltatásokon keresztül sugározni, amely lehetővé teszi […] a néző számára, hogy egy csatorna kínálatából választva a közvetítések idejétől eltérő időben tekintse meg az olimpiai programokat […]. Emellett az olimpiai anyagokat tilos olyan animált grafikai formátumokban megjeleníteni, mint az animált gifek (pl.: GIFV), a GFY, a WebM, illetve az olyan rövid videós formátumok, mint a Vine és hasonlók.“
Ezúton is gratulálunk a NOB-nak ezért a progresszív szabályzásért, a Hosszú Katinkát, Cseh Lászlót vagy épp Szász Emesét ábrázoló gifek hiánya előtt pedig a cikkben elhelyezett, hangsúlyozottan nem a 2016-os riói olimpiáról származó gifekkel hajtunk fejet.
További cikkek olimpia 2016 témában az NLCafén:
- Olimpia 2016: könnyekig megható videó Szász Emeséről
- Olimpia 2016: Hosszú Katinka megható üzenetet kapott a férjétől
- Kvíz: melyik olimpiai sportág az alábbiak közül?