1. Igenis kombinálj!
Mielőtt pakolási pánikba esnél, ülj le a (nyitott) szekrényed elé, és gondolkodj – réteges viseletben és kombinálhatóságban. Ha eleve így épül fel a ruhatárad, nem lesz gondod. Ha nem, most előáshatod a „stylist”-lényedet! Egy semleges színű ruha vagy egy nadrág legyen az alap. Ehhez válassz rétegről rétegre haladva pólót, blúzt, pulóvert, kardigánt, kabátot. Ezeket aztán külön-külön, de egymás fölött is viselheted. A legegyszerűbb megoldás – és időhiányban szenvedőknek külön ajánlott –, ha a választott holmik egyszínűek. A sokféle minta nehezebben kombinálható, és jóval több holmi kerül a bőröndbe, mint tervezted.
2. Gondolkodj rétegekben!
Jobban jársz, ha inkább több vékony holmit csomagolsz a bőröndbe, mint kevesebb vastagot. Nemcsak az előbb említett kombinálhatóság miatt jársz jobban, de melegben több választásod lehet. Ha pedig hűvösebbre fordul az idő, akkor a rétegeket egymásra véve nem fázol majd.
3. Ne feledd a helyszínt!
Badarságnak tűnhet hangsúlyozni, de bizony a pakolás hevében elfelejted, hogy a nyaralás helye és jellege sok ruhás kérdésre megadja a választ. Nem mindegy, hogy többcsillagos szállodában vagy kempingben szállsz meg, hogy egész nap hason fekvést tervezel, esetleg kirándulni, sportolni fogsz, vagy nagyvárosban csatangolsz, ahol akár egy-egy buli is becsúszhat. Ha így végiggondolod, lehet, hogy a V nyakú póló helyett még egy partifelsőt dobsz a bőröndbe, a magas sarkú topánodat pedig kényelmes sarura cseréled.
4. Nagyvárosba
Legyél egy kicsit extravagáns, ne félj újítani, lesd el a divatszokásokat, és kombináld a saját ízléseddel. A nagyvárosok nemcsak a műemlékek és a híres helyek miatt érdekesek, de érdemes az utca emberét is megfigyelni. Legyen kényelmes cipőd, amelyben egész nap talpalhatsz a városban. Az esti programhoz sem kell túlbonyolítani a dolgot. Külföldön – főleg, ahol sok a turista – a színházi előadásokra, de az operába is farmersortban és pólóban esnek be az emberek. A buliszerelést pedig egy cipőváltással és néhány feltűnő ékszerrel megoldhatod.
Nagyvárosba További ruhákért katt a képre! |
5. Kirándulásra, kempingbe
Érdemes olyan darabokat pakolni, amelyek jól bírják a strapát, és nem gyűrődnek. Egy farmer vagy zsebes vászonnadrág, sort vagy bermuda, egy hosszú ujjú ing, ujjas topok, esőkabát, vidám atléták jöhetnek szóba. Legyen nálad egy melegebb felső – és természetesen kényelmes cipő vagy túraszandál és tangapapucs is.
Kirándulásra, kempingbe További ruhákért katt a képre! |
6. Vízpartra
Ahhoz hogy körbejárd a strandot, beülj egy bárba, tökéletesen megfelel egy könnyű anyagból készült tunika és egy csinos, lapos szandál vagy strandpapucs. Legyen nálad egy könnyű anyagból készült szoknya vagy ruha is, ha a szállodán kívül szeretnél partizni egyet. A kiegészítőid legyenek élénk színűek, amelyek változatosabbá teszik és feldobják az alapszínű (fekete, fehér, bézs) darabokat. Ha ezek már nem férnek a bőröndbe, akkor szerezd be a nyaralás helyszínén a csecsebecséket vagy a szalmakalapot.
Vízpartra További ruhákért katt a képre! |
A csomagolás 8 alapszabálya |
Ha már magaddal szeretnéd vinni a fél ruhatárad, akkor tedd úgy, hogy jó állapotban jusson el a célig.
1. Hajtogatás helyett tekerés
Nem mindenki szeretne még útivasalót is magával cipelni. Bár a szállodában általában kölcsönözhető vasaló, annál gyakran lustábbak vagyunk, hogy éljünk a lehetőséggel. Hajtogatás helyett inkább tekerd fel a ruháidat csinos rolnikba. Így nemcsak kevésbé gyűrődnek, de több helyed is lesz a bőröndben. Kivétel a blézer és az öltöny, amelyet hajtogass felállított gallérral selyempapírba, és így tedd a bőröndbe.
2. Anyagválasztás
Az elasztikus felsők és nadrágok, a farmer és az eleve gyűrt anyagból készült ingek és ruhák a leghálásabb darabok. Sajnos a könnyű nyári lenvászon az egyik legjobban gyűrődő anyag, így csak akkor pakold be, ha van lehetőséged vasalni. A sifonruhát érkezés után akaszd a fürdőbe. A tusoláskor keletkező gőztől a ráncok kisimulnak, és máris viselheted.
3. Pakolási rend
Logikus módon a koffer aljára kerüljenek a nehezebb, kevésbé gyűrődő darabok (farmer, pulcsik). A könnyű, libbenő nyári blúzok vagy ruhácskák helye a pakk tetején van.
4. A ruhák védelme
A flitteres, kövekkel vagy szegecsekkel díszített ruhadarabokat fordítsd ki, különben könnyen beleakadhatnak egy kényesebb darabba, és tönkretehetik azt.
5. Kozmetikai szerek
A kencéket helyezd külön, jól záródó neszesszerbe, így ha valami történik velük, nem kerülnek a ruhádra. Érdemes a parfümöt, a naptejet és a folyékony tisztálkodószereket (sampon, tusfürdő) műanyag tasakba is beletenni.
6. Ékszerek
Ahhoz, hogy a sok hosszú nyaklánc és fülbevaló nehogy végzetesen összegabalyodjon, tedd őket külön-külön tasakocskába vagy anyagból készült zsákocskába.
7. Szennyes
Legyen nálad egy vagy akár több zacskó a szennyesnek is, így elszeparálhatod a tiszta, illatos ruháktól.
8. Cipők
Ugyanígy a cipőknek is szerezz be textilszatyrot! A bőrből készült lábbeli lélegezni tud, a cipő sarka vagy díszítése pedig nem lyukasztja ki a zacskót, és nem keni össze a ruhákat.