Licorice
A Licorice (“medvecukor”) márkanév arra utal, hogy a társadalmi vállalkozás használt kerékpárgumi-belsőből készít ékszereket, divat-kiegészítőket. Hulladékból alkotnak hordható, divatos ökodesign tárgyakat, ezáltal csökkentve a környezetünkben felhalmozódó hulladékot.
Medence csoport
Sok nagy cég alakult már garázsban, a Medence Csoport egy elhagyott medencében frissen végzett designerek baráti csoportjának (Gross András, Magyar Gergely, Terebessy Tóbiás) szövetségéből született. A kezdetektől fogva céljuk a design eszközeivel egy életmodell kialakítása és megosztása a környezet, a művészet és a közösség harmonikus egységének megvalósítására törekedve.
Norsy
A papír széles körű felhasználása új lehetőségekkel gazdagodva bontakozik ki a
Norsy egyedi tervezésű kollekcióiban. A technikát Dániában sajátította el a tervező, manufaktúraszerűen, barátok segítségével alkotnak.
Ambient Laps – Cellunett Design
1Mind1
Botanika
CIRRhopp
A Cirrhopprecycle újrahasznosítható pamutból készült puha, nem allergizáló kiegészítői, ékszereit kellemes viselni, és rendkívül változatosak, végtelen kombinációs lehetőségekkel.
KeshA
Kesserű Andrea, vagyis KeshA újrahasznosított plexi és szemüveglencsés divat-kiegészítőket készít Down-szindrómás fia rajzaival, írásképeivel, ezeket teszi föl az igényesen csiszolt és hajlított ékszerekre, táskákra, textilekre, picit közelebb hozva az amúgy kevéssé ismert világukat hozzánk, épekhez. Dani fia alkalmanként az egyes munkafolyamatokba is besegít, nagy büszkeséggel tölti el, hogy ő is “művész”, mint Anya.
Kores
Kores Eszter kreativitása mindent újragondol és -formál, így találnak egymásra apró gyöngyök, felhők és mindenféle cifit-cafatok vidám kiegészítők formájában.
PAPER UP!
Koralevics Rita képzőművész-grafikus újrahasznosított papírból készíti szépséges vázáit, tárolóit, kaspóit, lámpaburáit, dísztárgyait PAPER UP! A termékek mindegyike egyedi, kézzel előállított darab, a papír összetételének különbözőségének és a formázás mikéntjétől függően egy tárgytípuson belül sincs két ugyanolyan darab.
Pompomdesign
A Pompomdesign alapítója, Nánai Bori eleinte filcből és gyöngyből kezdett el egyedi ékszereket tervezni és alkotni, azóta már sok más anyagot is felhasznál, és a horgolás egyre gyakoribb munkáiban, melyeket romantikus képekkel, kis kiegészítőkkel kelt életre.
Reborn
A Reborn táskák fő alapanyaga a kocsikkal együtt megy a bontóba, senki nem foglalkozik az újrahasznosításával. Pedig az anyag szinte el sem használódik, a hátsókat soha, senki nem köti be, sokszor az elsőket sem, arról nem is beszélve, hogy a több méteres szalagnak csak töredékét húzzuk ki a dobból élete során. A Reborn alkotócsoport táskákat és egyéb használati tárgyakat készít a kifejezetten erős, értő kezekben új életre kelthető biztonsági övekből.
Rikov
Az egyedi ruhákat kínáló Rikov márka a felhasznált alapanyagokat speciális, a környezetet kevéssé terhelő eco print eljárással festi meg.
RMX Art Recycling
RMX Art Recycling tervezője Pallagi Tünde plexiglas ékszereket és saját grafikáival díszített kiegészítőket készít manufakturiális technológiával, limitált szériában. A kézzel készült és festett ékszereknél időnként emberi hajat is felhasznál, de szívesen dolgozik a környezetében keletkezett egyéb “hulladékokkal” is.
Shamo bags
A tervezőnő, Mohácsi Nusi 2012-ben álmodta meg a Shamo bagset. Egzotikus utazásai (például India, Nepál) során gyűjtött anyagok és nyomóminták, valamint tradicionális hazai textilek adják a márka esszenciáját. A pompon mint amolyan gyermeki, bohém elem alakítja a márka védjegyét.
Touch me Not Clothing
A Touch me Not Clothing egy Budapesten működő fiatal vállalkozás, ami azzal a céllal jött létre, hogy a környezetbarát és társadalmilag is felelős öltözködést népszerűsítse. A formatervező végzettségű tervezők fontosnak tartják, hogy minél több embernek lehetősége nyíljon olyan itthon tervezett és készített, magas minőségű, kiváló alapanyagú ruhadarabok vásárlására, amelyekkel hozzájárulhatnak környezetük védelméhez és fejlesztéséhez.
WOWA
Love2Smile Organic Cosmetics
A Love2Smile Organic Cosmetics natúr szappanokat gondos kezek készítik kisipari, kézműves módszerekkel. A jól átgondolt és még többet tesztelt receptúrák egy célt szolgálnak – az egészséges, bőrtápláló és szintetikus, illetve állati alapanyag mentes fürdést. Az alapanyagok kiválasztásánál az elsődleges és legfontosabb szempont a tökéletes minőség. A készítők csak olyan anyagokat használnak fel, amiket meg is ennének.
Március 20-án, az idei első WAMP vásáron a fenntartható design kerül fókuszba, ahol többek között az ökotudatos design és divat tervezői mutatkoznak be. A tavaszi gardrób- és lakásfrissítéshez környezettudatos és társadalmilag felelős márkák termékei közül válogathatsz: környezetbarát és etikus körülmények között készült kis szériás öltözék, újrahasznosított ékszerek és kiegészítők, lakberendezési tárgyak, természetes kozmetikumok, őstermelői finomságok várnak rád.