A rendelkezésre álló hely nagysága
A városi balkonládákat legtöbbször ablakpárkányokra, esetleg erkély, franciabalkon korlátjára helyezik, a helyszűke miatt műanyag ládákat szoktunk javasolni. Ezek azért jók, mert faluk vékony, így nem vesz el sok helyet a virágföldtől.
A növényfajta hőtűrése
Ha műanyag ládát választunk, gondoljunk arra, hogy a sötét szín elnyeli a napfényt, így túlságosan felmelegedhet a növény földje, emiatt akár ki is sülhet gyönyörűségünk. A fehér színű tartó alkalmatosság ezért ebből a szempontból előnyösebb.
A ház vagy lakás típusa, ahová elhelyeznénk a ládát
A családi házak teraszait díszítő virágládák anyaga lehet fa, ebben az esetben vegyük figyelembe, hogy ez az anyag nem örökéletű, ezért lehetőség szerint olyat válasszunk, ami favédőszerrel telített. A másik lehetőség ide a kerámia, amelyet többféle alakban, színben választhatunk.
A láda helyének fényviszonyai
Árnyékosabb helyre megfelelő a műanyag láda (az előbbiekben említett szempont szerint). Ha azonban naposabb a hely, jobb a természetes anyagú láda (fa vagy kerámia), amely jobban tartja a vizet, illetve kevésbé szívja magába a nap melegét. A legjobb megoldás a kettős védelem, vagyis kívül díszcserép, benne pedig az ültetőláda.
A ládába ültetendő növény fajtája
Míg a hosszúkás ládák kiválóan alkalmasak arra, hogy kihasználjuk a növények színben és a formában rejlő lehetőségeit, addig a nagyobb kerámiacserepek és fadézsák különleges szoliter növények beültetésére nagyon jók (pl.: törzses rózsafa, csavart koronájú boróka, citrom vagy narancsfa stb).