A HVG könyvek sorozatában megjelent kiadvány tipikusan azoknak szól, akik nemcsak a megnyugvást, de a bölcsességet is keresik ezekben a dolgokban. Az amerikai szerző, Stephen Addis muzsikusként jutott el Japánba, ott ismerkedett meg és szeretett bele a távoli ország varázslatos művészetébe. Könyve nemcsak útmutató, sokkal több annál.
Sorraveszi a japán művészet valamennyi ágát, ideértve a szobrászatot, a világi és zen festészetet, a fametszeteket és természetesen a kalligráfiát és a japán kertet is. Megmutatja, hogy milyen jellemző mit árul el egy adott műtárgyról, de emellett segít eligazodni a japán művészet történetében is. Színesen, érdekesen ír, munkája azoknak is kellemes olvasmány, akik nem rendelkeznek komoly művészeti előképzettséggel.
Egyes fejezetek végén rövid lényegkiemelés segíti az elmélyülést, a megértést pedig a számtalan színes és fekete-fehér illusztráció.
A könyv hatodik fejezetében a japán kert a főszereplő, az a tér, amely a megnyugvást, az elmélyülés leghasznosabb terét teremtette meg az ember számára, a japán kertről Audrey Yoshiko Seo írását közli a szerző. A japán kert egyszerre gyönyörködtet és elgondolkoztat, titkairól és részeiről is sok érdekeset megtudhatunk a könyvből.
A kiadványt kiegészíti az ajánlott olvasmányok jegyzéke valamint a név- és tárgymutató.