Ha a kutyusod még nem szobatiszta…
Egy ronggyal szívasd fel a hátrahagyott nedvességet, utána többször töröld fel a foltot citromos, ecetes vagy lúgos oldattal. Helyezz a foltra száraz törölközőt, és nehezebb súlyokkal nyomtasd le. Ha a törölköző vagy a kendő átnedvesedett, rögtön cseréld ki. A folt eltűnik, szagtalan lesz, kis barátod pedig nem keresi fel újra ezt a helyet.
Ha a cicád megfeledkezik magáról…
Alkalmazd a fenti módszert, azzal a különbséggel, hogy ha a folt teljesen megszáradt, töröld át szalmiákszesszel megnedvesített ruhával. Ez megszünteti a kellemetlen szagot, és elriasztja a cicusod attól, hogy még egyszer ugyanarra a helyre piszkítson.
Hogyan fürdesd a kutyádat?
A kutyát nem kell mindig fürdetni! Elég, ha időnként szódabikarbónát dörzsölsz a bundájába, és utána alaposan kikeféled. Ez tisztít és dezodorál is egyben. A hosszú szőrű kutyák öblítővizébe tegyél egy kevés krémhabot. Hogy a szappanmaradékot eltávolítsd, és a szappan szaga is elillanjon: öblítsd le a kutyát enyhe ecetes vízzel. Ha a fürdetés közben a kutyának erősen hullik a szőre, tegyél a lefolyóra egy használt teaszűrőt, nehogy dugulást okozzon.
Ha a kutyád gyógyszerre szorul…
Tedd a tablettát egy kutyusoknak szánt csokoládébonbonba – a legtöbb kutya kedveli a csokoládét. A gyógyszert egy harapás kutyaeledelbe vagy májkrémdarabkába is belekeverheted. Ha nincs jó étvágya, óvatosan feszítsd szét pofiját, és dugd le a torkába a tablettát.
Hogy a kiskutya ne rágjon meg mindent…
Vegyél a vegyszerboltban egy kevés finom bőrolajat, és egy puha ronggyal kend fel a kutya által elérhető helyekre. Ha a szag nem is veszi el a kedvét a rágcsálástól, az olaj keserű íze biztosan visszariasztja. Hogy a fiatal kutya ne tegyen kárt a szőnyegben és a cipődben, vegyél neki a kisállatfelszerelési boltban kapható műcsontot: rágja azt.
Ha a kiskutya vonyít…
Bizonyára hiányzik az anyja. Megvigasztalhatod úgy, hogy egy kendőbe csavart melegvizes palackot és egy ketyegő órát teszel a kosárba. Néha a halk rádiózene is segít.
Hogy az ékszerteknősöd sokáig éljen…
Fontos, hogy a teknőcöknek legyen hova kimászniuk, ahol kedvükre napozhatnak, amit könnyen megoldhatsz egy lámpa felszerelésével. Erre mindenképpen szükség van, enélkül igazán szomorúak lesznek a teknőseink. A víz hőmérséklete egészen nyugodtan lehet szobahőmérsékletű, azaz 24-25 fokos.
Hogyan segíthetsz tollas barátaidon?
Segíthetsz a téli élelemszerzésben és a fészekrakásban. Fenyőtobozt vonj be zsírral vagy sótlan szalonnával. Spékeld meg néhány száraz kenyérmorzsával vagy néhány szem madáreledellel, szotyolával, tökmaggal. Akaszd fel egy faágra vagy bokorra. Gyűjts össze szövetbolyhot, száldarabokat a varrókosárból vagy hajszálakat a keféből. Lazán gombolyítsd össze, és erősítsd egy faágra. Ha azt akarod, hogy a madarak a kertben elhelyezett ivót használják, tegyél az edénybe néhány színes játékgolyót.
Hogyan védekezz a hangyainvázió ellen?
Rakj cukoroldatba mártott szivacsdarabkákat a vonulásokhoz, illetve oda, ahol a hangyákat észlelted. Szabályszerű időközönként gyűjtsd össze a szivacsokat, és mártsd forró vízbe. A vöröshangyát elriaszthatod a konyhából, ha a polcokra néhány szál friss zsályát teszel. A konyhától és az éléskamrától a penészes citromhéj is távoltartja a hangyákat. A paradicsomvirág, illetve a paradicsom szára is hangyariasztó. Lehetőleg a vonulás elejére helyezzük, és időről időre rakjunk oda friss növényt. Ha a ház, lakás körül egész hangyasereg bukkan fel, keresd meg a járat nyílását, és közvetlenül melléje vagy a lyukba tegyél egy gerezd megtisztított fokhagymát.