Hogyan szedjük le a fára ragasztott papírt?
Megnőtt a gyerek, a matricák pedig a szekrényén maradtak. Már ciki! Szedjük le! Sose kapargassuk késsel! Többször kenjük át ecettel! Hagyjuk rajta, amíg felázik, aztán egy puha ronggyal töröljük át!
Ha a cigaretta kiégette a bútort…
Finom dörzspapírral dörgöljünk le egy kevés lisztszerű port a bútor olyan helyéről, ahol nem tűnik fel. Keverjük össze kevés színtelen lakkal (akár színtelen körömlakk is lehet), és óvatosan simítsuk a lyukba!
Hogyan tüntessük el a vízfoltot a bútorról?
Bevált módszer: a szivarhamut (cigarettahamu nem jó!) étolajjal összekeverjük, és a világos foltokat ezzel bekenjük. A műveletet parafa dugóval végezzük!
Hogyan tartsuk tisztán az üvegből készült asztallapot?
Papírtörölközővel kenjünk rá kevés citromlevet. Szárítsuk meg és újságpapírral fényezzük át! Fogkrémmel a kisebb karcolások eltüntethetők!
Hogyan gondozzuk ékszereinket? A gyöngysor fénye megsokszorozódik néhány perces spirituszfürdőtől. Ha a nyaklánc összecsomósodott, cseppentsünk egy kevés étolajat egy darab pergamenpapírra, tegyük a csomót az olajra, és két varrótűvel könnyedén de nagy-nagy türelemmel kicsomózhatjuk. Valódi ékszert a legkönnyebben szappanos vízzel tisztíthatunk, amelybe először egy kevés szalmiákszeszt csöppentünk. A ritkán hordott ezüst ékszert legjobb fóliába téve tárolni, nem színeződik el. |
Nedvesítsük meg az anyagot a szövet fonákján, kenjük be olvasztott bútorenyvvel! Száradás után a sarkok szépen kiegyenesednek.
Mit tegyél, hogy ne lássanak be kívülről az ablakodon?
Ha egy negyed kiló sót egy negyed liter világos sörrel összekeverünk, és ezzel bekenjük az üvegtáblát, nem lehet rajta átlátni. Előnye, ha nincs szükség a homályos üvegre, le lehet törölni!
Hogyan legyen a vasaló talpa ismét szép tiszta?
Finom sóba mártott vattával dörzsöljük át!
Hogyan szüntethetjük meg a szobában a cigarettaszagot?
Hatásos ellenszer, ha a szekrények vagy magasabb polcok tetejére egy kis edénykébe ecetes szivacsot teszünk. Ott különösen ajánlott, ahol csak a vendégek dohányoznak, a házigazdák nem.
A gyertyák lassabban és egyenletesebben égnek és alig cseppennek, ha előzőleg néhány órára mélyhűtőbe tesszük.
Hogyan tisztítsuk a gyertyatartót?
A viaszcseppeket a legegyszerűbben úgy tüntethetjük el, ha a gyertyatartót kb. egy órára mélyhűtőbe tesszük. A viaszt lehúzhatjuk anélkül, hogy a tartót megsértenénk.
Hogyan tisztítsuk a mosógépet?
Töltsük fel langyos vízzel, öntsünk bele négy liter ecetet. Forgassuk végig az egyik programot! Az ecet feloldja a vízkövet és leszedi a mosópormaradékokat.
Hogy a mosott ruha lágy és illatos legyen!
Az utolsó öblítővízbe tegyünk egy csésze ecetet! Ez a legolcsóbb és legbiztosabb öblítőszer.
További tippek, ötletek a fórumokon! Takarítási praktikák » Szagos szekrény » Dohos szagú mosógép » |
Ha akadnak a fiókok…
A nehezen járó részeket gyertyaviasszal vagy szappannal kenjük be!
Ha a vázából szivárog a víz…
A belsejét vonjuk be paraffinnal. Ha kellő vastagon kentük fel, száradás után kitűnően tömíti a vázát.
Ha a kulcs nehezen forog…
Mossuk meg alaposan szappanos vízzel és szárítsuk meg! A száraz kulcsot dörzsöljük be paraffinnal (sohase közönséges olajjal!).
Töltsük meg fogkrémmel, és egy nedves szivacs segítségével simítsuk el!
Mi legyen az eltömődött, vízköves csapokkal?
Csavarozzuk le és tegyük ecetes vízbe egy éjszakára!
Ha csepeg a vízcsap…
Ha egy madzagot kötünk a csapra, a víz lassabban csepeg át a zsinegen, legalább nem zavar addig, amíg a csapot szerelő meg nem javítja!
Hogyan szüntessük meg a szekrény dohos szagát?
Tegyünk levendulaágacskát, vagy ha a család szereti, fenyőágat a szekrénybe, közömbösíti a kellemetlen szagot!
Hogyan kezeljük a cipőket és a csizmákat?
A nedves cipő hamarabb szárad, ha összegyűrt újságpapírral tömjük ki.
A finom bőrcipő puhán, tisztán tart, ha többször bekenjük tojásfehérjével.
A világos bőrcipőn esett foltokat benzinnel vegyük ki, utána tejjel kenjük végig az egészet, majd színtelen cipőkrémmel fényezzük át!