A ’20-as években hódítottak a bábfigurák és a bábszínházak, majd a 30-as években a fából készült játékoké lett a főszerep. Az 50-es években még a játékmackókat is felfegyverezték a kirakatokban, a hatvanas években pedig matyóhímzéses babákat osztogattunk a külföldi vendégeinknek.
’57-ben föld körüli pályára került a Szputnyik, három évvel később pedig Jurij Gagarin repült ki az űrbe, így adott volt, hogy a játékboltok polcait is elárasszák lemezből készült rakétapisztollyal és űrhajóval.
A 70-es években a diafilmet, na meg továbbra is a lemezből készült játékokat és az NDK-s turmixgépet csodáltuk a játékboltok kirakataiban. De innen, vagyis az NDK-ból érkeztek akkoriban a modellvasutak is. A duplót és a legót csak hírből ismertük, ha ismertük, helyette a „szocialista” építőkockát lehetett megvenni, vagy csak csodálni a boltokban. Neked hiányoznak azok az esték, amikor tévé helyett diafilmet vetítettünk a gyerekszoba falára, de mire a Misi Mókus végére értünk, már pihentetni kellett a vetítőt, mert úgy felforrósodott, hogy anyáink attól rettegtek, hogy kigyullad?…
Nem túl rendezett, de nagyon hangulatos játékbolti kirakat 1929-ből!
Ma már ritkaságszámba megy, ha egy olyan játékboltot találunk, ahol minden fából készült! Bezzeg a 30-as években!
Nézzétek, hogyan szemezett ez a kisfiú az 50-es években a játékvonattal és a felfegyverzett mackóval.
Ezeket a játékokat a külföldi vendégeknek árulták, amikor hazánkba látogattak a 60-as években.
Hányan kaphattak ilyen felderítő járművet karácsonyra?
A bőség zavara 1970-ből! Hódítottak a türelemjátékok, a diafilmek, na meg persze rakétapisztoly és az NDK-s turmixgép.
Kosárlabda, játékmackó, bringa, és kiszúrod a moncsicsit a kirakatban? Nem? Semmi gond! Nem is tudnád, mivel a kirakat 1972-es, a moncsicsiket pedig 74-ben mutatták be.
Mesekönyvek kicsiknek és nagyoknak:
- Mesekönyvvel az autistákért – egy anya története két kisfiáról
- 10 mesekönyv gyerekkorunkból – mennyire imádtuk!
- 10 idézet Csukás István meséiből, ami melengeti a lelkünket