Nem reprezentatív és kissé pontatlan felmérés, hiszen az embereket kérdezték meg, nem a cicákat, de annyi azért kiderült: nagyjából a felük megbolondult, amiért a gazdák (pontosabban a szolgák – akinek van macskája, az érti) otthon maradtak és ezzel belezavartak az életükbe. Az ausztrál James Cook Egyetem kutatói 400 macskás embert kérdeztek meg; a felük egyértelműen állította, hogy az állatok szó szerint „kiakadtak”, amiért a kétlábúak hirtelen otthon maradtak a karantén miatt.
Jessica Oliva pszichológus, a kutatás egyik vezetője szerint a macskák úgy élték meg mindezt, hogy az emberek behatolnak a gondosan körbekerített területükre. Eközben megkérdezték a kutyásokat is: minden megkérdezett arról számolt be, hogy állataik boldogak voltak a hirtelen rájuk szakadt társaságtól. Ez persze nem meglepő, annyira, hogy az állatorvosok már rég figyelmeztették a gazdikat, hogy a kutyákra szeparációs szorongás vár majd, ha lecsengett a koronavírus.
További tanulság, hogy a kutyásokkal ellentétben a macskával való együttlét nem feltétlenül enyhítette a magányt, sőt, sokszor erősítette a karanténdepressziót: az emberek hiába vágytak a cicák társaságára, azok visszautasították a közeledésüket, hiszen éppen össze voltak zavarodva, hogy mit keresnek otthon.
Forrás: LADBible
További cikkek a témában
- „Szeretem, tisztelem, ivartalanítom” – ezt a szerződést írod alá, ha macskát fogadsz örökbe
- Elmenekült az ivartalanítás elől, két hónapig a csatornában húzta meg magát egy kandúr
- Mentett macskájuk miatt Mexikóban rekedtek, és ezt abszolút nem bánják