A csernobili atomkatasztrófát követően az erőmű környékét – egy 2600 négyzetkilométer területű – biztonsági zónával zárták le. Ide sokáig senki sem léphetett be a felrobbant reaktor bontásán dolgozó munkásokon és katonákon kívül. Egy ideje azonban a turisták előtt is megnyitották a zónát, munkatársunk néhány éve meg is látogatta a szellemvárosként elhíresült Pripjatyot és környékét – lásd kapcsolódó cikkünket.
Most az Index számolt be róla, hogy a csernobili zónában az ukrán kormány több ingatlant is bérbe adna. Ezek között szerepel olyan földterület, ahol napelemeket, napkollektorokat helyeznek el, most pedig akár bérlakásokhoz is hozzá lehet jutni a környéken, ráadásul rendkívül olcsón. A lap információi szerint egy 700 négyzetméteres albérletért körülbelül 3400 forintot kérnek, egy kétemeletes szállodát pedig 11 500 forintért lehet egy hónapra kibérelni.
Bár kevesen tudják, a csernobili zárt zónában, pontosabban az atomerőműtől mintegy 10 kilométerre fekvő Csernobil nevű városkában napjainkban legalább négyezren laknak – többségük az atomerőműben vagy annak bontásán dolgozó munkás, mérnök, de akadnak olyan idősebb emberek, akik egykori otthonukba tértek vissza a katasztrófát követően.
A turisták is felfedezték maguknak a csernobili túrákat, őket a zónában működő étteremben látják vendégül, de lehetőség van akár több napos tartózkodásra is, ilyenkor egy olcsó hotelben szállhatnak meg a kalandvágyók. Egy biztos: a csernobili lakásárak lényegesen olcsóbbak, mint a balatoniak.
További friss híreink:
- Limuzinnal hordja iskolába a gyerekeket a jótékony apuka
- Feledékenysége miatt majdnem lemaradt a lottó-főnyereményről
- Elfogyhat a csoki Nagy-Britanniából