A nagyját kézzel
A legbiztosabb módszer, hogy tisztán tartsd a gyereked ruháit az, ha egyáltalán nem adsz rá ruhát. A másik módszer, ha mindig van a kezed ügyében etetéskor nedves törlőkendő, amivel a kanálról szájból kieső és előkén landoló ételdarabokat, harsány színű bébipépeket azonnal letörlöd, és nem hagysz időt, hogy mélyen beszívódjanak a ruhába. A foltot ezzel megelőzni nem lehet és eltüntetni sem, de az intenzitását nagyban csökkentheted, esélyt adva arra, hogy mosógép kihozza a nem kívánt színeket és eredeti állapotába állítsa vissza a babaruhát.
Az apraját géppel
Mert bár számos népi praktika létezik, a leghatékonyabb megoldás ezekben az esetekben mégis csak az áztatás, majd a mosás. Kérdezd csak meg nagyanyádat, mit meg nem adott volna az ő idejében egy ilyen masináért és egy jó folttisztítóért… A legbiztosabb és a ruhaanyagot is leginkább kímélő módszer ugyanis az, ha profi folttisztítót használsz, és a folt típusától függően 1-6 óra áztatás után hagyományos mosóporral, 60 fokos programmal kimosatod géppel a ruhákat.
Fehéríts nappal
Gyakori hiba, hogy a fehér vagy éppen a túlzottan szennyezett ruhákat túl magas hőfokon mossák ki. Az ételfoltos bébielőkéket, rugdalózókat és egyéb gyerekholmikat nem kell 90 fokon kiforrázni. Alacsonyabb hőmérséklettel is elérhető a kívánt hatás, a fertőtlenítést és fehérítést pedig elég, ha a természetes napfényre bízod. Ha lehetőséged van rá, mindenképpen napra teregess szárítani, ez kellemesebb illatot ad a ruháknak, és az UV sugarak hatékonyak a fertőtlenítésben is, sőt optikailag is fehérebbek lesznek majd a ruhák.
A hatékonysághoz hozzátartozik, hogy lehetőleg halmozz fel annyi babaruhát, hogy egy teljes mosógéptöltést, de legalább egy féltöltést kitegyen.