|
Kattints a képre! |
Egyedülálló hangszerén a nagy klasszikusok mellett saját műveit is megszólaltatja. Közreműködik Jordán Tamás, Lukács Sándor, a Brass in the five és a Weiner-Szász Kamarazenekar.
A koncert egyik különlegessége, hogy megszólal a Békegong névére keresztelt, egyedi és hosszan csengő hangú harang, melynek hanghullámai gyógyító hatásúak. Világszerte több tíz éve foglalkoznak a hangok gyógyhatásával, és ezt a különleges magyar találmányt ma már külföldi zeneterapeuták is ajánlják meditációkhoz, sőt idegrendszeri megbetegedések gyógyítására.
A hangverseny műsorán szerepelnek J. S. Bach, Handel, Corelli művei, harangjáték feldolgozások, klasszikus karácsonyi dallamok átiratai és Kárászy Szilvia saját művei is.
A koncert bevételéből a művésznő – a magyarországi Lions Klubok Kormányzóságának művészeti elnökeként – támogatja a Vakok Intézetét, ott is a kiemelkedő teljesítményt elért fiatalokat.
Kárászy Szilvia az egyedüli megszólaltatója a Szabados féle Harangjátéknak, amely egyedülálló a világon. Speciális elektromágneses ütőszerkezete lehetőséget nyújt a művésznek, hogy a haranghangszert dinamikusan, egy digitális zongora segítségével, billentyűs hangszerként szólaltassa meg. Az első – még nem dinamikus – 12 harangból álló Harangjátékot Kárászy Szilvia mutatta be a Zeneakadémia nagytermében megrendezett hangversenyén 1994-ben. A bemutatót egy amerikai turné követte és már 1995-ben megjelent az első CD “Jingle Bells”
|
címmel, a HUNGAROTON CLASSIC gondozásában. A legújabb dinamikus – immáron 18-30 harangból álló – mobil hangszer szakmai bemutatója a Liszt Ferenc Kamarazenekar közreműködésével került megrendezésre 2000 februárjában. Ezt követően a hannoveri EXPO-n is nagy sikerrel debütált a hangszer, melynek 30 harangból álló változatával 200 decemberében a Pesti Vigadó Hangversenytermében, egy “Millenniumi Harangjáték Hangverseny” keretén belül ismerkedhetett meg a nagyközönség.