Tahiti a Csendes-óceán közepén található: Francia Polinézia sok ezer parányi szigeteinek egyike. Területe mindössze 1041 négyzetkilométer. Neve összefonódott az egzotikummal, amit nem csak Európától való távolságával magyarázhatunk, de azokkal a főleg tizenkilencedik századi beszámolókkal, festményekkel is, amelyek a különleges szépségű bennszülöttek, a furcsa ételkülönlegességek, a felhők közé nyúló vulkánok, a burjánzó flóra és a végtelen óceán képzetét sugallták e tájról.
Az odalátogatóknak azonban azt is érdemes tudni, hogy a virág nem csak az öltözködés kiemelt eleme, de fontos részt képez az udvarlásban is.
Ha valaki a bal füle mögé helyezi a virágot, azt jelzi, hogy a körülötte legyeskedő fiút vagy lányt elutasítja, ellenben a jobb fül mögé tűzött virág a másik elfogadására utal.
Az európai férfiak hitvilágában a tahitiak, azokon belül is a női nem képviselői nem csak a virágokért, de a férfiakért is bolondulnak, és őszinte rabjai a szerelmi együttlétnek.
Ez a vélekedés olyan korai beszámolókon alapul, ami a mai viszonyokra talán csak mértékkel alkalmazható.
A szigetre látogatóknak legelőször az elképesztő természeti gazdagság tűnik szembeötlőnek. Hatalmas vízesések, trópusi erdők, a partvidék előtt elterülő homokos, sík terület és több ezer méteres hegycsúcsok váltogatják egymást egy alig negyedmegyényi területen, amit a végtelennek tűnő óceán ölel körül.
Először érdemes egyet mártózni az óceánban, legalábbis ha nincs cápaveszély. A partot többségében nem fehér, hanem fekete homok övezi, ami tovább fokozza az odalátogató számára annak a meghökkentő különösségnek az érzését, amit a sziget egyébként is áraszt magából. Majdnem mindegy, hogy melyik irányban indulunk el a partvidéken, és nem csak azért, mert a szigetet hamar körbejárjuk, de azért is, mert szinte mindenütt fantasztikus strandokkal találkozunk.
Ha mindenképpen választani kéne, hogy melyik partszakaszt találjuk a legpazarabbnak, talán a bársonyos fekete homokjáról elhíresült Arahoho Blowhole-ra tennék voksukat legtöbben. Ha a partvidéket bebarangoltuk, érdemes bejárni a belső részeket is. Attól függően, hogy mit akarunk megnézni, idegenvezető segítségét is igénybe vehetjük. Ezzel a magasabb hegycsúcsok
Addig is, amíg a megfelelő összeg nem áll rendelkezésemre, megpróbálok eljutni Párizsba, hogy megnézzek néhány Gaugin-képet Tahitiról…