Kattints a képre! |
Bár a Trója c. amerikai szuperprodukció egy kötelező irodalmi olvasmány, az Iliász alapján született, ez a tény senkit ne riasszon el attól, hogy elzarándokoljon a mozikba, és megnézze a filmet az alkotás egyáltalán nem tankönyvízű, iskolaszagú, amolyan nézzük meg már, ha nincs energiánk elolvasni típusú film.
Bizonyos értelemben persze praktikus energia-befektetés ha a középiskolában a vaskos kötet elolvasása helyett inkább a bulizást választottuk, most gyorstalpalón pótolhatjuk műveltségünk hiányosságait, köszönhetően az európai származású rendezőnek, aki következetes alapossággal adaptálta a hőseposzt.
Ha valamikor szerettétek az Egri csillagok c. magyar kalandfilmet, a Tróját is kedvelni fogjátok sok-sok ármány, nagy-nagy szerelem, látványos csatajelenetek, gyönyörű görög tájak, a mindig kék Égei-tenger, no meg persze szebbnél-szebb színészek, akiken jólesőn legeltethetjük a szemünket. Hiszen, mi is van szebb annál, mint két egymásnak feszülő tökéletes férfitest, aprócska tunikában?
Itt van mindjárt a görögök rebellise, Akhilleusz, akit Brad Pitt alakít – mit mondjak, erős erotikus jelenléttel -, aztán a trójaiak oldalán Hektor, akit Eric Bana formál meg markáns férfiassággal. Ebben a filmben bizony szép számmal vonulnak fel a görögök és a trójaiak oldalán a Heléna kedvéért halni kész karakán, bátor és rendkívül maszkulin férfiak, nem igazán ajánlhatom hát a filmet első randevúra, még megsínylené lovagunk az összehasonlítást. Barátnőkkel azonban kifejezetten élvezetes időtöltés a Trója, persze csak akkor, ha fel vagyunk készülve arra, hogy a happy end elmarad.
Hős férfiak hőstettein azonban izgulhatunk, hősi halálán nőiesen könnyezhetünk, és elábrándozhatunk egy olyan időszakról, amikor a pasik még képesek voltak harcba menni a két szép szemünkért.