nlc.hu
Szabadidő
Táncestek a Karmelita Udvarban

Táncestek a Karmelita Udvarban

A szabadtéri esteken a Budapest Táncszínház Vukán Györggyel közösen alkotott produkciói láthatók. A Kék Rapszódia Gershwin jól ismert darabjára készült, s a férfi-nõ kapcsolat sokszínûségérõl szól.

A Budapest Táncszínház előadásai






A világhírű muzsika Kukely Júlia és Vukán György feldolgozásában a Budapest Szaxofon Kvartett előadásában hangzik el felvételről. A Vizuális hangjegyek Chopin legszebb darabjaira született. „Chopin zenéjének Vukán György által való tolmácsolása és improvizációs gazdagsága lehetőséget nyújt a táncosoknak visszanyúlni a gyökerekhez, mikor még a zene és a tánc elválaszthatatlan emberi ösztönökből születtek.” (Földi Béla)

Vendégelőadásként az izraeli Kombina Dance Company produkciója, a Halál és a lányka látható. A kilenc táncosból álló együttes 1995-ben alakult, alapítója és művészeti vezetője az az Amir Kolben, aki a világhírű Batsheva Dance Company szólistájaként vált ismertté.

Koreográfusok: Földi Béla, Amir Kolben
A Budapest Táncszínház művészeti vezetője: Földi Béla


ExperiDance – Román Sándor Tánctársulata: A pokol színei

Az unatkozó ördög maga a téboly. Udvartartása mindent elkövet, hogy mesterét jobb kedvre derítse. Csak egyetlen megoldás kínálkozik…Ehhez azonban Ádámot és Évát le kellene csalni a Pokolba.

Rendező-koreográfus: Román Sándor
Producer: Vona Tibor







Art’s Harmony Társaság – Argentin Tangó Táncszínház: Évszakok Buenos Airesben – tangó táncjáték

Az előadás Astor Piazzolla Vivaldi-ihletésű zenéire készített, egyedi koreográfiák sorozata. A darabokat A négy évszak című versenyműből a Tél utolsó tétele és a Tavasz kezdete fogja közre – utalva az idő végtelenségére, folyamatosságára és az emberi érzések váltakozására.

A koncertet a Budai László – Bánhidi Petra világbajnok tangópáros táncelőadása és az Argentin Tangó Táncszínház táncosai teszik teljessé. Megjelenik a tavasz vidámsága, a szenvedélyes kapcsolatok – kötődésekkel, féltékenységgel. Fergeteges lendület, komor és szikrázó hangulat, gyengédség és erőszak, lágyság és vadság váltja egymást.

Zene: Bartha Katalin – hegedű, Szokolai Zoltán – harmonika, Nagy Ottó – cselló,
Lázár György – billentyűs hangszerek, Császár Péter – bőgő
Előadja: az Argentin Tangó Táncszínház
Koreográfia és tánc: Budai László és Bánhidi Petra


A Budapest Táncegyüttes előadásai

A Budapest Táncegyüttes művészi munkájának, valamint színpadi feldolgozásainak alapja és anyanyelve az eredeti paraszti zene- és tánckultúra. Megalakulása óta elsődleges célja a népi nemzeti hagyományok ápolása, újraélesztése és színpadra alkalmazása.

Az „Élő Martin Archívum” sorozat Martin György (1932-1983) emléke előtt tiszteleg. Követve a fáradhatatlan néprajzkutató táncfilmezéseinek útvonalát, az együttes a Bonchida háromszor című előadással indította el sorozatát, azt követte a Kalotaszeg, idén júniusban pedig Szatmár címmel folytatták a sort – ezzel is tisztelegve a nagyszerű tudós megismételhetetlen munkássága előtt.
Az előadások végén a Gázsa zenekar táncházában a legizgalmasabb magyar táncokat tanítják az együttes táncosai, amelyre sok szeretettel várják a közönséget is.

Koreográfus, művészeti vezető: Zsuráfszki Zoltán

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top