A reptéren rituálisan megveszem a The Boston Globe-ot, hogy a hely szelleme mellém szegődjön, és ellenőrzöm az esernyőmet: Boston éghajlata köztudottan nem a legkellemesebb. Most mintha szerencsém lenne, mert alig szemerkél, és a Fahrenheitet átszámítva 16 fok van.
A reptérről hamar beérek a belvárosba, az eső is eláll ennek örömére, s a State Aquariumnál, hogy minden szép legyen, egy utcai zenész valami blues-számot szájharmonikázik. Két fekete fiatal és egy ázsiai fickó hallgatja elmélyülten. Úgy emlékeztem, hogy akárcsak New Orleans-ban, itt is a fekete lakosság a jellemző.
Mégis, mint megtudom később, a lakosság nagyobb része fehér, s az ír és olasz bevándorlók miatt ráadásul katolikus többségű. Boston New England legnagyobb és legrégibb, 275 éve alapított városa, itt kezdődött a gyarmatosítás, az európai telepesek itt telepedtek le tömegesen, és állítólag ez a legeurópaibb USA nagyváros. Ez így lehet, a buszból nézve egy-egy házsor vagy templom némileg ismerős hangulatot árasztott: mintha egy angliai kisvárost összekevertek volna Zuglóval Szóval akadnak itt még bőven 18. századi emlékek, a város többi része viszont már az ismert lenyűgöző méretekben magasodik fölém. Sosem fogom megszokni, de nem baj. Mit is tudok erről a városról, azon kívül, hogy Ally McBeal segítségével tovább árnyalta a szingli öntudatot, és hogy ez a high-tech iparágak egyik kedvelt telephelye? Még talán annyit, hogy Boston szerepe az amerikai történelemben sem elhanyagolható, a Szabadság Bölcsőjének is nevezett város indította meg a függetlenségi háborút, s az erre épülő lokálpatriotizmus aztán külön fajjá nemesítette a bostoniakat.
De nem bambulhatok sokat, meg kell találnom Chinatownt, ahonnan busz indul New York Chinatownba. Olcsó, és nem sokkal hosszabb, mint a repülős mizéria. Hat-hét mini-interjú után megtudom, milyen buszokkal kell mennem. Beugrom még gyorsan egy közeli Berezka International Foodba egy csomagolt szendvicsért, és még észreveszek egy Pick-szalámit valakinél: úgy látszik, nem tudok szabadulni a hazagondolástól. Újra buszra szállok, és közben nézegetek ki az ablakon és bele az újságba. Kint Celtics-es kosárlabdarajongó kölyökcsoport vonul, gondolom, edzésre, az újságban meg a Linuxos Novell cég valakijéről írnak, és egy hosszabb cikk a chinatowni választásokból von le tanulságokat. Jó hely ez a Boston, lep meg hirtelen az érzés, és elengedek magam mögött egy mexikóit. Elkezd esni.
Keret
Boston lakossága 590 000, de a bostoni agglomerációval együtt (“Greater Boston”) 5,8 millió fő.
Keret
A bostoni teadálután
1773. december 16-án indiánnak öltözött telepesek megrohantak három angol hajót a bostoni kikötőben, és teaszállítmányukat a tengerbe szórták. Ennek közvetlen oka az volt, hogy az angol kormány a Londonba szállított tea vámját megszüntette, de változatlanul fenntartotta a tea vámját az észak-amerikai gyarmatokon.
Szeretnél még többet megtudni az Ally McBeal, valamint a Szex és New York sorozatról? Akkor összeállításunk neked szól: |
Csajok a csúcson » Átvillanni Bostonon » Szerelmem, NEW YORK » Fórum: AllyMcBeal vs Szex és New » Carrie, a divatikon » SNY – Tévéajánló » Szinkron és New York » Könyvajánló: Hat évad története és titkai » Rozi a moziból: Szex és New York DVD kritika » Filmzene – The Sex & The City » Akik főszerepet játszottak a négy barátnő életében – Udvarlók, férjek, szeretők » |