Masa Ogawa, a produkció alapítója a következőképpen mutatta be a Yamato társulatot és új műsorát:
A világot japán tradicionális hangszerekkel, a wadaiko dobokkal járjuk. Az előadásaink merészen ötvözik a tradicionális dobokra épülő japán zenei motívumokat a legmodernebb látványtechnikai show-elemekkel. A Yamato több mint 1000 előadása során több tucat országban (Japánban, Kínában, Dél-Koreában, Indonéziában és Szingapúrban, Dél-Amerikában és Európában) mutatta már be műsorait, ez idáig több mint egymillió ember előtt. Amióta csak megalapítottuk a Yamato The Drummers of Japan társulatot, az egyes ütések és hangok fontosságát helyezzük előtérbe. A taiko dobolásban nagyon fontos szerepe van az ütések összekapcsolódásának, szinte olyan ez, mint az emberi élet, amely a különböző napok adott pillanatainak láncolata, vagy a történelem maga, amely a Földünkön élő számtalan ember közötti kapcsolatból alakul ki. Minden energiánk és gondolatunk átáramlik az ütések erejébe, hangjába. Megállapíthatjuk, hogy saját szívverésünk viszi előre a múltat a jövő felé, és szívdobbanásaink láncolata az élet alapja. Azért dobolunk, hogy előadásainkon elgondolkodhassunk egy ütés, egy hang, avagy a kompozíció fontosságán és hatásain.
A fellépő társulat tíz tagból áll, férfiak és nők fele-fele arányban. Átlagosan huszonöt évesek vagyunk, rendszeres edzéssel tartjuk karban magunkat. A Yamato őrangyala a nagy taiko dob, amely 1,7 méter átmérőjű, és több mint 500 kilót nyom. A dobtest 400 éves fából készült. A szívdobbanás különböző hangjait adjuk vissza ezzel a nagydobbal és a másik negyven, különböző méretű taikóval. Ütéseink összhangban állnak a közönség szívverésével, azzal a céllal, hogy gondolataink egyesüljenek.
Taiko |
A taiko, vagy más néven wadaiko, eredeti jelentése: japán dob vagyis a szó eredetileg egy bizonyos, Japánban használt ütőhangszertípusra vonatkozik. Az 1900-as évek közepétől azonban a taiko kifejezés már egy zenei stílust jelöl, mégpedig a japán dobokon játszott csoportos dobstílust, amelyet az ötvenes években Oguchi Daihachi fejlesztett ki, nagyjából a ma ismert formának megfelelően. |
Előadások:
2007. február 1318. 20.00, Budapest Kongresszusi Központ
2007. február 20. 20.00, Debrecen, Főnix Csarnok
Belépőjegyek kaphatók:
a Kongresszusi Központban
a koncert helyszínén
a Concert & Media jegyirodáiban
a Libri könyvesboltokban
A Yamato workshopot tart gyerekek számára, helyek csak korlátozott számban, előzetes jelentkezés alapján!
Időpont: február 14-én és 15-én, 15 óra
Helyszín: Budapest Kongresszusi Központ
Jelentkezni lehet az info@podiumprodukcio.hu email címen, vagy a (1) 338-4559-es telefonszámon.
Bővebb információ:
Jegyelado.hu »
Yamato.hu »
Podiumproductions.hu »