A főszereplők: az építész-dizájner mérnöknő, Szilvia és a markentiges férj, Ádám több mint két éve él és dolgozik az Emírségekben. A napló eseményein keresztül az ő hétköznapjaikkal ismerkedhet meg az olvasó, azzal az elszánt küzdelemmel, amivel a fiatal pár, a maga területén megpróbál – ha kell, minden áron – érvényesülni, beilleszkedve az addig ismeretlen társadalom életébe.
Fotó: sejkekesmanok.hu |
Nem minden megy simán, meg kell érteni a helyi elvárásokat, trükköket, stikliket, az arab bürokráciát, majd ügyesen alkalmazkodni kell hozzájuk. A kelet-közép európai értelmiségi számára szokatlan társadalomba való belesimulás sokszor burleszkbe illő jeleneteket produkál.
|
Új életük minden mozzanatát szorgalmasan és aprólékosan megörökítette a szerző, de nem tartotta meg magának az élményt, a beszámolókat hosszú e-mailek sorában elkezdte hazaküldözgetni. Az eredetileg a családtagok, barátok számára készített jegyzetek lassanként szétfeszítették a magán-közlés kereteit, a rokonok továbbküldték a leveleket barátaiknak, azok meg tovább, az ő barátaiknak. A bravúros stíluskészséggel megírt szöveg lassanként szamizdat formában terjedő közkincs lett ismeretlenek körében is. Innen már csak egy pici “lépés” volt a könyvformába való szerkesztés.
Az ismeretszerzés mellett az olvasó rácsodálkozhat a mérhetetlen szegénységre, gazdagságra, a természeti csodákra: a sivatag, a homok, a tenger változatos szépségére, no meg az épített környezet különlegességeire.