A tömegturizmus szennyezi, zajossá és zsúfolttá teszi a településeket, zöld területeket pusztít el, gyakran ellehetetleníti a helyiek életét. Ennek ellensúlyozására egyre több utazási iroda szervez környezet- és társadalom kímélő, “felelős” utazásokat, már Magyarországon is. Akik részt vettek ilyen túrán, azoknak ez az újfajta élmény az egész életszemléletét megváltoztatta.
A Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Művészeti Múzeum februári Keleti Hétvégéjének középpontjában az utazás áll: az ázsiai divatturizmus. Veszélyek, lehetőségek, alternatívák című előadásában Hársas Péter, a Pécsi Tudományegyetem Felelősségteljes Turizmus Kutatóműhelyének tagja , átfogó képet szeretne nyújtani az ázsiai turizmus jelenlegi helyzetéről, veszélyeiről, és a negatív hatások csökkentésének alternatív lehetőségeiről. Az előadás után tárlatvezetést tartanak a Hopp Ferenc közel- és távol-keleti utazásait bemutató kiállításon.
A gyerekeket szombat délután múzeumpedagógiai foglalkozásra várják, melynek keretében japán inrót és netsukét készíthetnek. A netsukék olyan apró tárgyak, sokszor trükkös alkotások, melyek olykor hétköznapi témájúak, de ábrázolhatnak különleges lényeket, maszkokat is. Két kis lyuk található rajtuk, ezeken keresztül madzagot vezettek át és így rögzítették a gyógyszeres dobozkát, az inrót a kimonó selyemövén.
Program:
2010. február 27., szombat
• 15.00 Japán inro és netsuke készítése – múzeumpedagógiai foglalkozás gyerekeknek
• 18.00 Az ázsiai divatturizmus. Veszélyek, lehetőségek, alternatívák – Hársas Péter előadása
• 20.00 Tárlatvezetés az Amikor kinyílt Ázsia kapuja című, Hopp Ferenc utazásait bemutató jubileumi kiállításon
2010. február 28., vasárnap
• 16.00 Tárlatvezetés az Amikor kinyílt Ázsia kapuja című, Hopp Ferenc utazásait bemutató jubileumi kiállításon
Időpont: 2010. február 27-28. |