Szabadidő

Aszteroida suhant el a Föld mellett

Három futballpályányi nagyságú volt.

Az aszteroida másodpercenként 43 ezer kilométeres sebességgel haladt el a bolygónk mellett a greenwichi középidő szerint hajnali két órakor – ismertették a Slooh Space Camera weboldalán. A Dubaji Csillagászati Csoport azokat a fényképeket is közölte, amelyeket az űrteleszkóp az égboltnak arról a részéről készített, ahol az aszteroida elhaladt, a csillagok fénye miatt azonban nehezen észlelhetőnek bizonyult a jelenség. A 270 méteres kisbolygó 3,4 millió kilométerre közelítette meg a Földet.

Forrás: //events.slooh.com
Forrás: events.slooh.com

Az oroszországi Cseljabinszk fölött éppen egy évvel ezelőtt (február 15-én) robbant fel egy másik aszteroida. A robbanás okozta légnyomás miatt kitörtek az ablakok, számos épületben keletkezett kár és 1200 ember sérült meg.

A cseljabinszki régió illetékesei szombaton a meteorit darabkáival akartak kedveskedni a szocsi olimpia minden érmesének, ám a Nemzetközi Olimpiai Bizottság az utolsó pillanatban lefújta az ajándékozást, és úgy határozott, hogy arra csak a játékok után kerülhet sor egy külön rendezvény keretében.

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top

Szeretnél értesítést kapni?

Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.

Engedélyezem Nem kérem
A hét legizgalmasabb cikkei!
Friss sztárhírek itthonról és külföldről
Tudd meg, mit mond a horoszkópod!
Regisztráció

Elfelejtett jelszavad helyett könnyen tudsz új jelszót megadni, ehhez az alábbi lépéseket kell csak követned:

  1. Add meg az alábbi beviteli mezőben az e-mail címed vagy felhasználóneved
  2. A hozzád tartozó címre kiküldünk egy levelet a jelszócseréhez. Ellenőrizd a SPAM mappádat is, ha nem látod pár percen belül a levelet a beérkezettek között.
  3. A levélben kapott linket 24 órán belül lekattintva eljutsz egy felületre, ahol megadhatod az új jelszavad
  4. Jelentkezz be a friss jelszóval

Fiókod törléséhez add meg a jelszavadat:

Itt tudod a jelszavadat megváltoztatni:

Új jelszó mentése