Katalin hercegné szülésének hetében szoktam rá a Periscope alkalmazásra, akkor, amikor az élő youtube közvetítések sorra feladták a harcot. Akkor ugyanis civilek és riporterek mind a Periscope-on jelentkeztek be, így a mobilomon bámultam órákig a St. Mary kórház bejáratát.
De mi is az a Periscope?
Nem más, mint egy alkalmazás, amit letölthetsz a telefonodra, és bárkit követhetsz. Amikor az illető online közvetítést tart, jelez a telefonod és már nézheted is videót. Mindehhez azért kell egy Twitter fiók, mert a Periscope az ő alkalmazásuk. De te magad is élőben bejelentkezhetsz bárhonnan, bármikor. Ha például azt akarod megosztani a világ másik felén élőkkel, hogy mennyire jó a Szigeten a Florence and the Machine koncerten csápolni, akkor csak bejelentkezel (lehetőleg wifin, különben nem leszel boldog az adatforgalom miatt) a Periscope alkalmazással, és már közvetítheted is a bulit.
Persze a vadidegenek házibulijánál és a DIY körömlakkleckéknél sokkal jobbakat is elcsíphetsz itt. Például követheted Jamie Olivert, aki élőben táncolt, amikor a Food Revolution mozgalma elérte az 1 millió követőt, vagy megnézheted, hogyan készíti a spenótos tésztát, és közben még kérdéseket is tehetsz fel neki online. Az én másik kedvencem Max Foster, a CNN tudósítója, akinek a kezéhez tényleg hozzá van ragasztva a mobilja, és mindent közvetít a Periscope-on. Így a 10 órás híreket rendre ott nézem, és két riport között még backstage túrára is elviszi a mobilt az operatőr vagy Foster. A legnépszerűbb Periscope-felhasználók között egyetlen magyar nevű usert véltem felfedezni, ő Ildikó Ferenczi kanadai modell, színésznő, aki azzal szerzett magának 3 millió követőt, hogy bikiniben fekszik az ágyban, vagy edzésre megy.