Ismét elhalad a Föld mellett a TGK üstökös, amely szombaton, 2 óra 53 perckor közelíti meg a legjobban a bolygót, ekkor mindössze 21 millió kilométerre lesz tőlünk. Ezután már távolodni fog bolygónktól, és a Naphoz közeledve egyre világosabban kivehető lesz az égen.
Csillagászok szerint azonban a TGK üstökös távcsővel is csak egy elmosódó foltként, egy kis fénylő felhőként lesz észlelhető, és a csóváját sem lehet látni majd, mert eltakarja a kómája (az üstökösök magja körül keletkező ködszerű gázfelhő). Ettől függetlenül érdemes az észleléssel próbálkozni, amihez április 7-ig ideális az idő, ugyanis ezután a hízó Hold egyre fényesebben ragyog majd. Német csillagászok szerint a Sarkcsillag és Nagy Medve csillagkép között kellett keresni a TGK üstököst.
A jégből, porból és kőzetből álló üstökös csillogó zöld színű, különleges szénmolekulái szinte fluoreszkálnak a Nap sugarainak hatására az űrben, fényessége 6 magnitúdó, ami épp a szabad szemmel láthatóság határán van.
A TBK-t többen, többször is felfedezték: 1858-ban egy amerikai, 1907-ben egy francia és 1951-ben egy szlovák csillagász írta le az üstököst, és csak későbbi számítások derítették ki, hogy egyazon objektumról van szó, amelynek keringési ideje 5,4 év.
Április 1-én a legutóbbi 100 év legjobb láthatóságát mutatja a kométa – olvasható a Vega Csillagászati Egyesület honlapján.