Szabadidő

Súlyos baleset a Tour de France-on

Tömeges bukás a Tour de France bicikliversenyen

Kész csoda, hogy súlyos sérülés nem történt.

A világbajnok Julian Alaphilippe nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny két tömegbukást hozó nyitószakaszát szombaton, írja az MTI. Kevesebb, mint 46 kilométerrel a cél előtt a Jumbo-Visma egyik versenyzője, a négyszeres időfutam-világbajnok Tony Martin felakadt egy szurkoló betartott tábláján és elesett. A bukásban több tucat versenyző érintett volt, és mivel az eset a mezőny legelejében történt, megtorpant a sor. A földre kerültek számához viszonyítva szerencsésnek mondható, hogy csupán egy kerékpáros kényszerült feladni a viadalt a bukás miatt. Ez az említett bukás, az alsó videón felülnézetből:

A nap legtovább, szólóban kitartó szökevényét, a holland Ide Schellinget 28 kilométerrel a cél előtt befogták be, majd 7,5 kilométernél, a lejtmenetben ismét tömegbukás történt, többen a vízelvezető árokba zuhantak. A súlyos sérülés után a Tourra visszatérő négyszeres győztes brit Chris Froome sokáig ült a földön, ám végül befejezte a szakaszt.

Julian Alaphilippe, a Deceuninck Quick-Step francia versenyzője győz a 108. Tour de France profi országúti kerékpáros körverseny első, Brest és Landerneau közötti 197,8 kilométeres szakaszán 2021. június 26-án. / MTI/EPA/Reuters pool/Benoit Tessier