nlc.hu
Szabadidő

Aranyérmet nyert Szilágyi Áron

Tokiói olimpia: Szilágyi Áron aranyérmes, immár háromszoros olimpiai bajnok a 31 éves vívó

A Vasas sportolója zsinórban a harmadik aranyát nyerte olimpián. Ezzel sporttörténelmet írt!

Leiskolázta olasz ellenfelét a döntőben a kétszeres címvédő Szilágyi Áron, parádés vívással 15-7-re múlta felül az olasz Luigi Samelét. Ezzel London és Rio de Janeiro bajnoka immár Tokióban is aranyérmet nyert.

Szilágyi Áron

Szilágyi Áron egész nap bámulatos teljesítményt nyújtott – Fotó: MTI/Illyés Tibor

Szilágy Áronon kívül eddig négy nagyszerű elődjének – Fuchs Jenőnek, Kárpáti Rudolfnak, a szovjet Viktor Krovopuszkovnak és a francia Jean-Francois Lamournak – sikerült megvédenie a címét férfi kardban, de egyéniben a triplázás még senkinek nem jött össze. Szilágyi Áron ebben most sporttörténelmet írt!

A 31 éves, immár háromszoros olimpiai bajnok versenyző a magyar vívósport 38. ötkarikás aranyérmét, egyben a tokiói magyar küldöttség első dobogós helyét szerezte.