Budapest mára abszolút kozmopolita nagyváros lett, van, aki imádja, más pedig kerüli a nyüzsgését. Nem is olyan régen, a 20. század közepén, de még a 70-es években is olyan nagyvárosnak számított, ahová elmenni, kirándulni egy egészen különleges programnak számított. Ezeket a korokat idézzük most fel.
A Városliget Mária Terézia előtt még csak egy mocsaras pusztaság volt, de a 18. századtól kezdve megindult a parkosítása, és Budapest egyik legcsodásabb parkjává nőtte ki magát.
1938-ban az Országos Magyar Kertészeti Egyesület rendezésében április 28-tól május 9-ig tartó tavaszi kertészeti és virágkiállításnak adott helyet a Városliget. A fotón Schrikker Sándor faiskolájának és rózsakertészetének kiállítását láthatod, ahol elegáns, öltönyös urak és csinos, kalapos hölgyek korzóztak.
A Tabán története mindig is legendás volt: amíg régen a szegényebb rétegnek adott otthont, később Budapest legfrekventáltabb részei közé emelkedett, és a budapestiek szívéhez nőtt. 1943-ban, 2 évvel a II. világháború vége előtt így festett a Tabán egy része. A fotón az Alexandriai Szent Katalin templomot láthatod.
A Margitsziget mindig is a budapestiek egyik szíve csücske volt, és még ma is az. Sokat változott az elmúlt évtizedekben, de a sok zöldterület, a jó levegő és a sok virág szerencsére maradt. Nagyon jó elidőzni ezen az 1954-és fotón, ami a virágba borult Margitszigeten készült, ahol láthatóan élénk autóforgalom volt.
Ez pedig itt a gyönyörű, virágos Kossuth Lajos tér 1960-ban. Sajnos, a fákat azóta kivágták, a virágos bokrok is a múlté, a zöld füvet beton váltotta fel, pedig igazán hangulatossá tette a teret.
Ez is a Kossuth Lajos tér 1 évvel korábbról, de más szögből: balra a fák takarásában a Földművelésügyi Minisztérium épülete. Párok, barátnők ültek ki a jó időben beszélgetni, pihenni, élvezni a budapesti tavaszt.
Habár ezen fotó készítésének évében, 1964-ben már 9 évvel a II. világháború után voltunk, de a lebombázott Erzsébet-híd még csak épülőfélben volt. A Citadelláról ilyen látványt nyújtott az épülő híd.
Ilyen volt a kilátás a Szent Gellért tér és a Petőfi híd felé 1967-ben. Nem volt szükség semmilyen extra programra, egyszerűen csak kiültek az emberek, és belefelejtkeztek Budapest látványába.
A Margitsziget mindig is kedvelt sétahely volt. Ez a fotó 51 éve készült, 1971-ben, amit a környezet alapján akár ma is kattinthattak volna. A korabeli divatot leszámítva: akkor még sétálni is elegánsan indultak az emberek.