A “házi módszerek” különösen enyhébb esetekben segítenek. Nagyanyáink bevált receptje a szódabikarbóna persze mértékkel, azaz hetente legfeljebb kétszer használd, úgy, hogy egy kis port a fogkefédre teszel, és az előzőleg benedvesített fogaidat átdörzsölöd vele. Léteznek továbbá hagyományos fogfehérítő fogkrémek – ezt szinte minden esetben, rendszeresen ajánlatos használni, illetve vannak úgynevezett fogfehérítő zselék – ezt csak a fogorvostól lehet beszerezni és csak az ő felügyelet mellett kísérletezzünk vele (részletesen lásd lejjebb!)!
Professzionális módszerek
Egy másik eljárás a fent említett zselé használata: az anyagot a fogakra kenik, az pedig egy speciális lámpa segítségével fejti ki hatását – kényelmes és fájdalommentes, de szintén néhány évente ismételni kell.
Itt is ott is
Az imént leírt eljárást, azaz a zselét – kontroll mellett – otthon is alkalmazhatjuk: a fogorvos lenyomatot vesz a fogakról, majd a legközelebbi alkalommal az ember kap egy szép, ráillő átlátszó sínt, amibe minden este belenyom egy kis fogfehérítő hatású zselét, és ebben alszik. Hetente visszamegy kontrollra, és kinek gyorsabban, kinek lassabban, de a max. 4 hetes kezelés során kifehérednek fogai.
Nehéz esetek
A gyökérkezelt fogak különösen nehéz esetek. Itt általában nem elég a máskor jól működő módszer. A gyökérkezelt fogakat ki szokták fúrni, hogy egyenesen a fog belsejébe juttassák a hatóanyagot, akár cserélve is. Tetejére tömés kerül, és a fog kifehéredik. Mivel azonban ezt is ismételni kell párévenként, és a gyökérkezelt fog a kiszáradás miatt amúgyis törékenyebb az átlagosnál, a legjobb megoldás a ráhúzott porcelánkorona.
Játssz és nyerj és értékes Signal csomagot!
A játék >