Az alábbiakban néhány pontba szedve elmondjuk neked, mit kell tenned, hogy a hajad megfelelő mennyiségben jusson vízhez, visszanyerje vitalitását, vagyis hogy kellően hidratált legyen.
Még a téli időszakban is legalább egy órát legyünk a szabad levegőn. Szellőztessünk rendszeresen munkahelyünkön és otthonunkban. A fűtött szoba elhasznált, száraz, esetleg füstös levegője petyhüdtté, fakóvá teszi bőrünket és szárítja hajunkat. A levegő kellő mennyiségű oxigén- és páratartalmának biztosítására helyezzünk el zöldnövényeket a zárt helyiségekben. Kutatások kimutatták, hogy már 25-30 éves kor között az emberek haja mindössze 30-40 százalékát tartalmazza annak az oxigénmennyiségnek, amelyet egy gyermeké vagy egy tinédzseré. Különösen nagy az oxigéncsökkenés akkor, ha valaki dohányzik, rendszeresen repül, sok alkoholt fogyaszt és/vagy stresszel teli életet él.
2. A hajmosás
Fejünk éke főként a keratin nevű szaruanyagból áll, mely kedveli a gyengén savas (max. 5,5 pH) közeget, ami a fej bőrének is jót tesz. A lúg hatására viszont a hajszál színe és alakja is megváltozik. A tengervíz vagy az uszodák klóros vize – csakúgy mint az erős napsütés – szintén megváltoztathatja a festett vagy szőkített haj színét, ezért mindig használjunk úszósapkát, a nap ellen védekezzünk sapkával, kendővel.
A legfontosabb tényező a vitaminok és ásványi sók bevitele a szervezetbe. Az A-vitamin megtalálható a halmájolajban, a marha- és sertésmájban, a vajban és a spenótban. Az A-vitamin segít zsírosabbá tenni a száraz hajat. A B3-vitamin védi a haj külső rétegét (kutikulum), és csökkenti a korpaképződést. Ezért minél gyakrabban egyél borjú- vagy birkamájat, mogyorót és diót (kis mennyiségben) vagy tonhalat és lazacot. A B5-vitamin nagyon fontos, mert elősegíti a haj növekedését. Nagyobb mennyiségben van jelen a májakban, a tojásban, a halban, a rizsben és a lencsében. A B6-vitamin csökkenti a korpásodás folyamatát és gátolja a haj zsírosodását. Megtalálható a borjúmájban, a dióban, a friss lazacban, a makrélában és az avokádóban. A C-vitamin, amelyet nagyobb mennyiségben tartalmaz a kivi, a petrezselyem, valamint minden déligyümölcs és nyers zöldség, erősíti a haj ellenálló képességét. A D-vitamin szintén segíti a haj növekedését. Fő forrásai: halmájolaj, füstölt lazac, szardínia. Az F-vitamin, amelyet főleg a növényi olajokban találhatunk meg, szabályozza a normális korpaképződést. Ami a fehérjéket illeti, nagyon fontosak a szaruanyag-képződéshez, mert ez a haj legfontosabb alkotóeleme. Ezért nagyon fontos a sovány hús, hal, sajt, tojás, bab, joghurtok, friss zöldségek és a szárított gyümölcsök fogyasztása. Lehetőleg kerüljük a zsíros, túlfűszerezett, szénhidrátdús
Játssz és nyerj Dove hajápoló csomagot!
A játék >