Valóban Dunát lehetne rekeszteni a sokféle kozmetikummal, és mi igyekszünk megfelelni a modern nővel szemben támasztott elvárásoknak, hiszen a csapból is az folyik, hogy régimódi vagy, ha szimplán szappant használsz, és nem próbálod ki a nyugtató hatású, barackmagkivonatot is tartalmazó tusolózselét, nem beszélve a bőröd bársonyosságát száz évig is megőrző kettő az egyben tusfürdő plusz testápolóról. Lúzer vagy, ha nem tudod, mi fán terem a PH, és nincs legalább három szemránckrémed, ötféle arckrémed, az összes elhalt hámsejtet egy csapásra eltüntető, mégis gyengéd és kíméletes testradírod, vitalizáló arclemosó tejed, zseléd, tonikod és balzsamod, megfelelő zsírtartalmú kézápolód, lábpuhítód, csodákat művelő éjszakai maszkod, és glicerintartalmú ajakápolód.
Mik a legszükségesebbek?
Bőrünk szinte állandóan ki van téve a légszennyezésnek, és sok egyéb civilizációs ártalomnak, ezért a napi testápolás elkerülhetetlen. Azonban nem kell túlzásokba esni, ha beszerzünk néhány jó minőségű alapterméket, sok felesleges kencét kiválthatunk. Mindig kifizetődő, ha a természetestől a lehető legkevésbé távolodunk el. A kozmetikumok kiválasztásánál első lépés, hogy tisztában legyünk bőrtípusunkkal, mert ha nem az annak megfelelő termékeket használjuk, előbb-utóbb úgyis újat kell vennünk.
A legjobb, ha olyan szappant választunk, amelynek PH-értéke közel áll a bőréhez. Ilyen a babaszappan, de kiválóan táplálják a bőrt a bioboltokban kapható növényi alapú Tulasi, illetve a Lush márkaboltokban beszerezhető 100%-osan természetes szappanok. Az elterjedt luxusszappanok illat- és színezőanyagai irritálhatják a bőrt. A tusfürdők szintén több olyan vegyi anyagot tartalmaznak, amelyektől a bőr érzékennyé válhat.
Testápoló
Válasszunk minőségi testápolót (Gigi, Collagen Beauty Line, Clinique, Vichy, Tulasi), amely paraffinolaj helyett növényi olajokat, például búzacsíra-, jojoba-, mandula- vagy szőlőmagolajat, aloe verát, illetve A-, C- és E-vitamint tartalmaz. Ezek könnyen felszívódnak, és táplálják, nyugtatják a bőrt. Ha dekoltázsunk és nyakunk bőre száraz, akkor kiválóan megfelel, ha testápolóval kenjük, nem kell külön dekoltázsápoló.
Az arc bőre érzékenyebb, ezért fokozottabb odafigyelést igényel. Itt is kulcsfontosságú a jó minőségű termék kiválasztása (Gigi, Clinique, Estée Lauder). Ha az arc, a nyak és a dekoltázs bőre zsíros, akkor arckrémmel kenjük a nyakat és a dekoltázst is. Az arckrém huszonöt éves kor alatt kiváltja a szemránckrémet, amiből azonban később érdemes beszereznünk egy jó minőségűt.
Arctisztító
Kevesen lépnek ki manapság az utcára smink nélkül, ezért különösen fontos a megfelelő esti arctisztítás. Elég beszereznünk egy jó arctejet és egy tonikot. A szárazabb bőrűek és az idősebbek inkább krémesebb arclemosó tejet, esetleg oxigénes habot válasszanak.
Fontos-e a peeling?
Érdemes hetente egyszer arcunkról és testünkről leradírozni az elhalt hámsejteket, mert különben nem elég hatákonyan szívódnak bőrünkbe a testápolók hatóanyagai, és kidobott pénz lesz minden krém (pl. Forever Living Products aloe verás arc- és testradír, Avon Planet Spa afrikai shea vajas testradír).
Tenyerünk és talpunk nem tartalmaz faggyúmirigyet, ezért itt könnyebben kiszárad a bőr, mint máshol. Esténként bőségesen kenjük be kezünket és lábunkat szilikonolajat tartalmazó kézkrémmel.
Ajakápoló
Nem árt, ha mindig magunknál tartunk egy ajakápolót, ami különösen jótékony a szeles őszi és a hideg téli időszakban (pl. Forever Living Products, Avon Planet Spa ajakbalzsam afrikai shea vajjal).