nlc.hu
Szépüljünk
Mire kell ügyelni, ha végre rászánod magad a kezelésre?

Mire kell ügyelni, ha végre rászánod magad a kezelésre?

Az alábbiakban bemutatjuk részletesen az IPL villanófénnyel történõ szõrtelenítés tudnivalóit. Mire ügyeljünk, ha betérünk egy kozmetikába, valamint mikor ne engedjük a kezelést.





IPL villanófénnyel működő gépek – Mire ügyeljünk?

• IPL gépek 1 és 15 millió Ft között vannak. De létezik a 2db ceruzaelemmel működő villanófényes “technikai” is. Ma a kozmetikákban szinte kizárólag az 1-3 millió Ft közötti gépekkel dolgoznak. Valószínű ez a nagy árkülönbség nem a gyártók kapzsiságán múlik, hanem egyértelműen a gépek technológiáján és minőségén. Nem mindegy, hogy egy nagy múltú, a piacon már régóta elismert orvosi műszergép gyártó fejlesztéséről van szó, vagy 3 technikus összeáll egy garázsban és „lemásolnak” egy IPL gépet. A vicc csak az, hogy mind a kettőt villanófénynek nevezik.

• Vannak gépek, melyekkel 15-20 kezelésre is szükség lehet, míg más géppel már 6-8 kezelés is elegendő. Ma már minden területen igaz, hogy „olcsó húsnak híg a leve”, de itt különösen, mivel nem mással, mint a bőrünkkel „játszanak” kezelés közben!

• Egy alacsony kategóriájú géppel a nagy kezelésszám az csak az egyik negatívum, de a hozzá nem értés miatt, és a gép rossz technológiájából adódóan nagyon könnyen megégethetik a bőrt, és az már komolyabb dolog, mivel életre szóló hegesedéseket vagy pigmentációs zavarokat lehet a bőrünkön okozni!

• Természetesen, amikor valaki magát olcsónak és szuper hatékonynak hirdeti, akkor ezt nem írja le, és azt sem mondja el, hogy a végén (a nagy kezelésszám miatt) jóval drágábban fog kijönni a kezelésünk. A ráfordított időről (ami években mérhető) már nem is beszélve.







Az IPL hatékony kezelés érdekében, nem árt tudni! 
• Egy jó minőségű gép megfelelő nagyságú, a kezelő felület, amit a bőrünkre tesznek, kezelés közben folyamatosan “hideg” 10-12 C fokon marad, egyszerre nagy területet lefed, közvetlenül (mindenféle hűtési eljárás nélkül) a bőrre helyezhető valamint a kristály nem lóg ki a kezelőfejből. Csak ezen tényezők együttes hatása tudja számunkra garantálni a fájdalom mentességet és a valódi hatékonyságot.

• Fontos, hogy a kezelőszemélyzet minden kérdésünkre választ tudjon adni, ne ígérjen végleges szőrtelenítést, ne gyantázza le a szőrünket kezelés előtt és a szoláriumozott vagy napbarnított bőrünket, ne kezelje meg azonnal, csak azért, hogy ne veszítsen vendéget.





A gépek hűtése:


• A villanófények gyakorlati alkalmazásáról tudni kell, hogy a kezelések során a fényt kibocsátó lámpa 70-80 °C fokon villan.
• Ezen a hőmérsékleten, ha nincs megfelelő hűtése a gépnek, akár azonnali másodfokú égést is lehet okozni, nem is beszélve a fájdalomról.
• A kezelések hatékonyságát nagymértékben növeli, ha az IPL gép hűtött kezelő felülettel rendelkezik. Ez viszonylag ritka, épp ezért a bőrt vagy jégzselével hűtik (ami elég körülményes), vagy nem teszik rá közvetlenül a kezelőfejet a kezelendő felületre, de akkor nem is várható megfelelő hatékonyság, mivel elvész az alkalmazott energia, vagy a másik lehetőség, hogy alacsony energiát alkalmaznak, ami ugyan nem égeti meg a bőrt, de nem is hat!
• Sok „laptop” méretű gépről állítják, hogy hűtött a kezelőfelülete, ami sokszor így is van, csak az a kérdés, hogy kezelés közben mennyire melegszik fel, mennyire bírja a beépített hűtőrendszer a terhelést.
• A hűtés tekintetében sokszor megtévesztő információkat adnak a gyártók. Valóban hatásos hűtőrendszerű gépet a méretéről is fel lehet ismerni, hiszen a ventillátorok és a folyadékhűtő egy számítógép nagyságú dobozban nehezen férnének el. A jó hűtőrendszer a kezelések időtartamára is hatással vannak, hiszen túlmelegedés esetén az IPL gépek automatikusan letiltanak.

Másik fontos tényező a kezelőfejből „kilógó kristály”:

• Ha a kezelőfejből kilóg a kristály (ma Magyarországon ilyen a gépek 95%-a) akkor jóval magasabb energiát kell alkalmazni kezelés közben, a megfelelő eredmény érdekében, mivel nagy a „hulladék energia”, ami elveszítődik a villanások közben.
• Valamint a magas energia leadás miatt jóval fájdalmasabb a kezelés és a bőr égésveszélye nagymértékben fokozódik.








Mire kell ügyelni, ha végre rászánod magad a kezlésre?
• Ha valahol kezelés előtt legyantázzák a szőrünket, akkor már gyanakodnunk kell a hozzáértést illetően.

• Ha a kezelés nagyon fáj, akkor vagy rosszul ismerték fel a bőrtípusunkat és az ebből adódó túl nagy energia miatt, vagy a gép nem megfelelő technológiának köszönhetően a bőrünk is megég. (A bőrünkben ugyanúgy melanin található és a fény nem tudja, hogy neki csak a szőrben kell elnyelődnie)

• A lézeres kezelés valóban időigényesebb, fájdalmasabb és költségesebb, mint a villanófényes eljárás, de itt is különböző gépek léteznek. Egy csúcstechnológiás lézer és egy csúcstechnológiás villanófény hatásában megegyeznek. Az már más kérdés, hogy a lézer sokkal jobban igénybe veszi a bőrünket.

• De természetesen lézernél is léteznek hagyományos lézerek, melyek hatása messze elmarad, a korszerű gépekétől.

• Egy biztos: lézerrel kizárólag orvos kezelhet, külön lézervizsga letétele után!

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top