A fenti, egyébként angol hölgy észrevétele szerint kerülni kell a direkt felszedős szövegeket és helyette inkább egy természetes helyzetet érdemes kialakítani, amelyben aztán könnyedebb a szóváltás. A helyzet kialakítása tulajdonképpen egy forgatókönyvet jelent. A forgatókönyv egy helyszínből, egy háttértörténetből, egy drámai fordulatból és mondjuk két szereplőből áll. A mesteri tervre íme egy konkrét javaslat.
Négy jó tanács az ismerkedéshez Felejtsd el az erőltetett felszedős dumákat, inkább készíts rugalmas forgatókönyvet! Tegyél fel kérdéseket (a forgatókönyvből kiindulva), és az elhangzó válaszokat fogadd valódi érdeklődéssel! Hangolódj rá a másikra, hisz ez egy közös darab! És persze ne lihegd, ne játszd túl az egészet! Ne feledd: a kevesebb néha több! |
Ha gyorsfagyasztott húst vagy egy magányos üveg bort sikerül kiszúrnunk, jöhet a következő felvonás, a megszólítás! A bor-tematika mindig nyerő. Kezdetnek megteszi egy ilyen szöveg is: Elnézést, segítene? Ma este valami tésztát főzök a vendégeimnek, és én csak fehéret iszom, ők viszont a vöröset szeretik. Tud valamit javasolni? vagy akár ez: Bocsánat, hogy megzavarom, de abban bíztam, hogy tud segíteni (az udvariasság csodákra képes). Nem ismerem a fehér borokat, tudna egyet választani nekem, ami illik a lazachoz?
És ez a lényeg. Mindegy, hol vagyunk: diszkóban, munkahelyen vagy vegyesboltban, van közös témánk, egy kicsi kis terünk, ahol kezdhetünk valamit egymással. Már csak a viselkedésünkre ügyeljünk, hanghordozásunkra, legyünk borzasztó figyelmesek, és ne tapadjunk. A kevesebb néha több.