Saját tapasztalatai alapján kezdett el gondolkodni a megoldáson Penyák Erika alapító-tulajdonos, aki akkoriban éppen egy edukációs szoftver fejlesztésén dolgozott és úgy érezte, tennie kell valamit.
„Amikor velem is megtörtént egy ilyesfajta csalódás, megvizsgáltam, mi hiányzik ezekről a társkereső oldalakról, ami miatt könnyen a szélhámosok áldozatává válhatunk. Feltettem a legfontosabb kérdést, vajon ahhoz választunk partnert, amit gondolunk magunkról vagy ahhoz, akik valójában vagyunk. Erre a kérdésre, a párkapcsolat talán legnagyobb csapdájára kerestem a választ. Éppen ezért találtam ki olyan technológiai eszközöket, amelyek az őszinteséget, valódiságot támogatják. (realséget igazoló fotók, az oldalba épített videochat lehetőség, önismereti, valamint összeillőségi játékok). És mivel történetesen éppen volt egy szoftverfejlesztésekkel foglalkozó cégünk, úgy döntöttem elmesélem a társamnak az ötletet, és ha neki is tetszik, lefejlesztjük az ország első őszinteségen alapuló társkeresőjét. A fejlesztés szinte azonnal elkezdődött és néhány hónappal később el is készült az első verzió.”
Erika egy kellemes nyári partin találkozott Yvonne Dederick-el, akiben magára ismert, hiszen Yvonne is egy „szívvel-lélekkel” ember, nagyon erős és érzelmes nő, akivel, mint kiderült, hasonlóan gondolkodtak. A két üzletasszony nem tétlenkedett: elkezdődtek a felmérések, újabb ötletelések, kutatások, megbeszélések és megszületett a realMe mozgalom, vagyis az a társkereső, ami több mint egy applikáció, mint egy egyszerű szoftver.
Ami alapvetően megkülönbözteti a szolgáltatásukat másoktól, az egy, a szoftver által nyújtott saját fotózási folyamat: ellenőrzi azon tagok fényképet, akik valóban real-lé szeretnének válni. Manapság ugyanis gyakori, hogy az emberek nem valódi fényképeket, hanem retusált vagy évekkel korábban készített fotókat használnak ismerkedéshez is. Sőt, olyan is van, aki „ellopja” mások fényképeit vagy akár teljes profilját is… Nem kell megijedni a fotózástól, hiszen a felhasználók maguk rendelkeznek annak láthatóságáról.
Rendelkezésre áll a realMatch játék, ahol a felhasználók különböző, az életük számos területét érintő önismereti kérdéseken keresztül juthatnak közelebb a számukra valóban releváns partner megtalálásához. A realMe-nél nem egy algoritmus rendezi össze a partnereket, a felhasználók saját preferenciáik alapján dönthetik el, hogy kivel szeretnének kapcsolatba lépni, és mindezt az önismeret útján és mégis játékosan.
A realMe a technológiai újítások mellett egy olyan közösséget is épít, ahol arra ösztönzi a tagokat, hogy ne vezessék félre egymást és magukat sem azzal, hogy nem őszinték. Ne csupán a fényképeikkel vállalják önmagukat, hanem legyenek őszinték abban is, hogy milyen személyiségek ők valójában. Előbb-utóbb úgyis minden kiderül. Minél őszintébbek vagyunk egy kapcsolat elején, annál nagyobb az esélye, hogy megfelelő társat találunk.
Yvonne Dederick, a cég társtulajdonosa – aki komoly média tapasztalattal és szaktudással rendelkezik – tovább gördítette a történetet és az egészből egy igazi offline közösséget is megálmodott. „Egy olyan mozgalmat szeretnénk létrehozni, ahová örömmel csatlakozik mindenki, aki hisz még a valódi értékekben, az őszinteségben, alázatban.”
Yvonne egyébként maga is nemrég hosszú házasság után szingli lett, ezért számára még inkább szívügy, hogy egy olyan közösséget építsen fel társaival, ami igazi választ ad a tárkeresők számára.
“Én is feltettem magamnak a kérdést, hogy vajon lehet -e a mai világban olyan módon, olyan helyen párt találni, ahol nem folyamatosan csalódás éri az embereket. Nagyon rossz történeteket hallok folytonos hazudozásokról, érzelem és felelősség nélküli párkapcsolatokról és randik sorozatáról, ami csak rontja az emberek önbizalmat és hitét. Pedig nyilván vannak sokan, akik tényleg szeretnének társat találni, nem csak mások bizalmával visszaélni. Úgy gondolom a mi közösségünk erről szól! Igazi embereknek, igazi társkapcsolat!”