

galéria
Megnézem
Összes kép (8)
galéria

Európa királynéi
Európa királynéi

1/8
Szépségét brazil anyjától, kötelességtudatát német üzletember apjától örökölte az 1943-ban született Silvia Sommerlath. A csodaszép fiatal lány a müncheni olimpián hosztesz volt, mivel több nyelven beszélt, a svéd trónörökös, Károly Gusztáv mellé osztották be, ott szerettek egymásba. Össze akartak házasodni, a svéd király, az árva trónörökös nagyapja azonban nem egyezett bele. Egy év múlva Károly Gusztáv lépett a trónra, s mint királynak, más senki beleegyezése nem kellett már a frigyhez. 1976. június 19-én házasodtak össze, három gyermekük született: Viktória hercegnő, Károly Fülöp herceg és Magdolna hercegnő. Egy unokájuk van, egy pedig jövő év márciusára várható.

2/8
Az 1937-ben született, ma is mindig elegáns Sonja Haraldsen közrendű családból származik. V. Harald király még koronahercegként jegyezte el 1968 márciusában. Korábban kilenc évig titkolták a kapcsolatukat, Szonja polgári származása miatt. A koronaherceg azonban közölte apjával, V. Olaf királlyal, hogy vagy Szonját veszi feleségül, vagy sohasem házasodik meg. Ha agglegény marad, ez véget vethetett volna a dinasztia uralkodásának, sőt a norvég monarchiának is, mivel Harald volt apja egyetlen örököse. 1968. augusztus 29-én egybekeltek az oslói katedrálisban. „Sonja Haraldsenként mentél be a templomba, és Norvégia első asszonyaként jöttél ki" - mondta az akkor már évek óta özvegy V. Olaf a feleségének. Az 1991-ben trónra lépett uralkodópárnak két gyermeke született: Márta Lujza hercegnő és Haakon koronaherceg.

3/8
Maria Teresa Mestre Alvarez 1956. március 22-én született Kubában, Havannában. A család ősei között találhatók egykori konkvisztádorok, észak-amerikai indiánok, de még írek is. 1959 októberében, a kubai forradalom kitörése után Mária és szülei elhagyták az országot, s New Yorkban telepedtek le. Később élt Genfben is, ahol megismerkedett későbbi férjével, a luxemburgi nagyherceggel, ugyanarra az egyetemre jártak. Mária 1980-ban politikatudományból diplomázott, egy év múlva pedig már menyasszony volt. 1981. február 14-én feleségül ment Henrik trónörököshöz. Anyósa, Jozefina nagyhercegné soha nem kedvelte őt a polgári származása miatt, károsnak vélte dinasztikus, diplomáciai és politikai okokból. A 2000-ben trónra lépett uralkodópárnak öt gyermeke született: Vilmos, Félix Lipót, Lajos Xavér Sebestyén Henrik hercegek és Alexandra hercegnő. Két unokájuk van a legkisebb, 1992-ben született.

4/8
Mathilde d'Udekem d'Acoz grófnő 1973-ban született ősi arisztokrata családba. A gyönyörű, művelt, franciául, hollandul, németül, angolul, spanyolul, olaszul tökéletesen beszélő, szórakoztató grófkisasszony bentlakásos katolikus iskolákba járt, summa cum laude egyetemi diplomát szerzett pszichológiából, de elvégezte a logopédia szakot is. Logopédusként helyezkedett el: dolgozott Kairóban, Latin-Amerikában és a Közel-Keleten is 1995-99 között. Fülöp és Matild 1999-ben házasodott össze Brüsszelben, idén nyáron léptek trónra, miután Fülöp apja lemondott fia javára. Eddig négy gyermekük született: Erzsébet trónörökösnő, Gábor és Emánuel hercegek valamint Eleonóra hercegnő.

5/8
Maxima Zorreguieta Cerruti 1971-ben született Buenos Airesben, közgazdász diplomát pedig 1995-ben szerzett Barcelonában. 1999-ben New Yorkban egy partin találkozott a holland trónörökössel. Maxima édesapja miniszter volt a katonai diktátor Videla tábornok kormányában Argentínában. Az Amnesty International szerint a junta rémuralma legalább 30 ezer ember halálát okozta, és több ezrek tűntek el nyomtalanul. Egyesek azt javasolták a hercegnek, hogy mondjon le a trónról, ha már mindenáron Maximát akarja feleségül venni. Végül a parlament hozzájárult a házassághoz, de az örömapát eltiltották az esküvőtől. Az idén tavasszal trónra lépett párnak három lánya született: Catharina Amalia trónörökös, Alexia és Ariane hercegnők.

6/8
Zsófia görög és dán királyi hercegnő 1938. november 2-án született Athénban I. Pál görög király legidősebb gyermekeként. Gyerekkora egy részét Egyiptomban és Dél-Afrikában töltötte, amíg családja száműzetésben volt a második világháború alatt. 1946-ban tértek vissza Görögországba, ahol zenét és régészetet tanult. 1962. május 14-én Athénban hozzáment János Károly leendő spanyol királyhoz, akivel 1954-ben találkozott egy görög hajóút során. Az 1975-től uralkodó párnak három gyermeke van, Elena és Krisztina hercegnők, Fülöp herceg. Unokáik száma jelenleg nyolc.

7/8
Charlène Lynette Wittstock, 1978-ban született Zimbabwéban, onnan költözött el a családja a Dél-afrikai Köztársaságba, amikor a lány 11 éves volt. Mindig jól úszott, élsportoló lett, 2000-ben részt vett Sydneyben dél-afrikai színekben az olimpiai játékokon, de érmet nem szerzett. A női 4 × 100 méteres vegyes váltóval 5. helyezést ért el. 2007-ben hagyott fel a versenyszerű úszással. Bár II. Albert monacói herceggel már 2001-ben találkozott Monte-Carlóban, első „igazi" találkozójuk 2006-ban volt. Eljegyzésüket 2010 nyarán tartották, egy év múlva pedig összeházasodtak. A gyermekáldás egyelőre elkerülte a frigyüket, így mindaddig, amíg Charlène nem szül utódokat, a monacói trónörökösnek a herceg nővére, Caroline hercegnő számít.

8/8
Ők ketten alkotják a világ legelitebb és legszűkebb klubját, egész egyszerűen azért, mert csak e két férfi felesége uralkodónő: Fülöp herceg II. Erzsébet brit, Henrik herceg pedig II. Margit dán királynő férje. A görög királyi családba született Fülöp 1939-ben ismerte meg Erzsébetet. Egymásba szerettek, végiglevelezték a II. világháborút, melyben Fülöp a hajóparancsnokságig vitte. 1947 novemberében házasodtak össze, négy gyermekük, nyolc unokájuk és három dédunokájuk született. Henri de Laborde de Monpezat gróf 1965-ben, Londonban ismerkedett meg Margit dán trónörökösnővel, aki később így fogalmazott: „lángba borult a horizont"! Henrikből két év múlva herceg lett, amikor feleségül vette Margitot. Két fiuk és hét unokájuk született.







