Sztárok

400 vegyesen is világbajnok Hosszú Katinka

Kiegyenlített versenyben nyerte meg második aranyérmét Hosszú Katinka. A futam során nem volt kérdés a győzelme.

Hosszú Katinka második aranyérmét szerezte 400 méteres vegyes úszásban a kazanyi vizes világbajnokság utolsó versenynapján, így ismét megvédte világbajnoki címét. Ráadásul ezzel ő lett Magyarország legeredményesebb világbajnoki úszója az eddig elért 5 aranyéremmel: megelőzte Darnyi Tamást, aki pályafutása során 4 világbajnoki aranyat szerzett.

Az M4-nek nyilatkozva Katinka elmondta: ahogy ígérte, mindent kiadott magából. Az utolsó 100 méteren már érezte, hogy ez a 8. nap. Nagyon örül, hogy sikerült dupláznia. Hosszú Katinka így harmadik érmét nyerte a tatár fővárosban, hétfőn 200 méter vegyesen világcsúccsal védte meg címét, majd szombaton 200 méter háton lett harmadik.

Nagyszerűen szerepelt Verrasztó Dávid is, aki a 400 méteres vegyesúszásban ezüstérmet szerzett. A verseny után az úszó az M4-en elmondta: ez a legjobb, ami ma vele történhetett.