Sztárok

Megbukott a doppingvizsgálaton a világbajnok magyar kajakos

Takács Tamara akár négyéves eltiltást is kaphat.

Fennakadt a doppingvizsgálaton Takács Tamara világ- és Európa-bajnok kajakos. A 22 éves versenyzőt a Magyar Antidopping Csoport ellenőrizte a nemzetközi szövetség (ICF) szerdai hírlevele szerint.

Akár négyéves eltiltásra is számíthat, de fellebbezhet, és amíg az eljárás nem zárul le, addig az ICF további részleteket nem közöl az üggyel kapcsolatban.

Takács Tamara, miután második helyen ért célba a női kajak egyesek 1000 méteres döntőjében a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon 2018. június 9-én (Fotó: MTI/Kovács Tamás)

A magyar szövetség (MKKSZ) közleményében jelzi, hogy a „magyar jogszabályok értelmében a folyamatban levő ügyről az MKKSZ további nyilatkozatot nem tehet”.

Takács 2017-ben K-4 500 méteren világ-, K-1 és K-4 500 méteren pedig kontinensbajnok lett. Tavaly aranyérmet szerzett K-1 500 méteren az U23-as vb-n, valamint K-1 500 méteren az Eb-n.