Harry herceg sosem a szabálykövetéséről volt híres, a legutóbbi lépése is megosztotta a közvélemény, amikor január közepén a feleségével, Meghan Markle amerikai színésznővel bejelentették: ki kívánnak lépni a királyi család szoros kötelékéből, és pénzügyileg is a saját lábukra állnának. II, Erzsébet brit uralkodó nem titkolta csalódottságát, de tudomásul vette elhatározásukat, és azóta a pár, tavaly májusban született fiúkkal, Archie-vel az Egyesült Államokban élnek.
Károly herceg kisebbik fia mindig szembement a családi elvárásokkal, valamikor óvodás, vagy kisiskolás korában azt mondta a bátyjának, hogy neki nem kell viselkednie, mert belőle nem lesz király.
Ehhez mérten 17 évesen már ivott, füvet szívott, számos balhéba keveredett, és folyton összeverekedett paparazzókkal. A sajtó tele volt a botrányaival, a lenti kép például azokról a címlapokról készült, amelyeken az volt a vezető hír, hogy Harry egy zárt körű házibuliban a VIP vendégek szeme láttára meztelenkedett, más csupasz hölgyek társaságában.
Az egyik legdurvább esete pedig az volt, amikor egy másik partiban nácinak öltözött. A jelmezes fotó másnap már a Sun címlapján virított, a cikkből többek között az is kiderült, hogy a buli elnevezése is elég bicskanyitogató volt, ugyanis „Telepesek és bennszülöttek” címmel rendeztek jelmezbált.
Ezen Vilmos herceg oroszlánnak öltözött, Harry pedig az Afrika Korps egyenruháját öltötte fel. Eredetileg fekete SS-egyenruhát akart kölcsönözni, de abból nem volt az ő méretében, ezért maradt a Wehrmacht afrikai hadtestjének az uniformisánál, kiegészítve egy náci karszalaggal.
Az eset akkora port vert, hogy többen úgy vélték, Harrynek a történtek után, a bocsánatkérés ellenére sincs helye a brit hadseregben.
Végül elült a balhé, de pár évvel később, 2009-ben, amikor már viszonylag konszolidált életet élt, a brit News of the World pletykalap nyilvánosságra hozott egy három évvel korábban készített videó felvételt, amelyben Harry herceg egy pakisztáni tisztre úgy utal, mint „a mi kis paki barátunk”, és egy katonát, aki a fején a muszlimokra jellemző kendőt viselt, „rongyfejűnek” nevezett. A megjegyzéseit David Cameron brit miniszterelnök „teljességgel elfogadhatatlannak” a The Daily Telegraph napilap pedig „rasszistának” nevezte. Harry az eset után egy közleményben kért bocsánatot.
Bulizós karrierjének mélypontja után Afrikába ment, és ott egy évet jótékonysági munkával töltött, majd 2005-ben megkezdte tanulmányait a sandhursti Királyi Katonai Akadémián, ahol végre megtalálta a helyét. Összesen tíz évig szolgált a hadseregben, ez idő alatt képzett helikopterpilóta és hadnagy lett belőle. Sőt, nagybátyja, András herceg óta ő volt a királyi család első tagja, aki háborús bevetésben is részt vett: tíz hónapon át pilótaként vett részt a tálibok elleni műveletekben.
Kiemelt kép: Getty Images
Még több cikk a hercegi párról:
- Harry és Meghan először mutatkozott nyilvánosan a karantén óta, egy iskolánál jótékonykodtak
- Drónokkal zaklatja a média Harry és Meghan gyerekét, a hercegi pár perel
- André Balazs étterme Meghan Markle kedvence – Itt esznek a királyi család tagjai