Cserhalmi György súlyos betegségéről vallott

nlc | 2024. December 22.
Cserhalmi György életrajzi kötetében elárulja, hogy nagyjából sejti, mi vezethetett betegségéhez.

„Mindent megtettem érte: ittam, dohányoztam, mindent csináltam” – fogalmazott hasnyálmirigyrák-betegségéről Cserhalmi György életrajzi kötetében, amit a Story szemlézett. „Az embernek vannak kívánságai, amiket a Teremtő teljesít. Én azt mondtam, szeretném megismerni azt a fájdalmat, amit a feleségem, Dreszler Erzsébet, átélt a rákkal kapcsolatban. Őt a rák vitte el. És megkaptam. Körülbelül másfél évvel később, igen. Tudom, hogy furcsán hangzik…” – írja Cserhalmi. 

Cserhalmi György a Székesfehérvári Vörösmarty Színházban, a 12 dühös embert rendezte. Fotó: Olajos Piroska/Fotocentral

A színész a könyvben betegségének kezdetéről is mesél.

Lánya, Sári két napig nem tudta elérni, ezért megkérte a szomszédokat, hogy nézzenek utána. Mivel György nem nyitott ajtót, Sári személyesen ment le hozzá. „Nem voltam jól, be voltam sárgulva, és sokféle bajom volt” – emlékszik vissza. Sári autóba ültette, és orvoshoz vitte, ahol hasnyálmirigyrákkal diagnosztizálták és megműtötték. A színész vallásos neveltetést kapott, de elmondása szerint csak a Jóisten fontos számára, az egyházhoz nem kötődik. Templomba is csak Erzsi, elhunyt felesége miatt jár, aki a Szent Mihály-templom pincéjében nyugszik. Erzsi családja nem gyakorolta aktívan a vallást, és anyja sem ápolt jó viszonyt vele.

Anyám nem szerette Erzsit, szerintem ki nem állhatta, hogy szebb volt, mint ő, pedig anyám gyönyörű volt. Nem voltak jóban, aztán anyám ki akart vele békülni, lejött ide Kékkútra úgy 50 év után. De Erzsi azt mondta ’Magdi, olyan jó ez így nekem.’

Cserhalmi György felesége, Erzsi, fiatal korában színész volt, de később felhagyott a pályával. Cserhalmi György szerint Erzsi így fogalmazott: „Gyurka, én nem vagyok hozzád sehol.” A színészi karrierjét akkor zárta le, amikor lányuk, Sári megszületett, bár még egy filmszerepet elvállalt. Bár nem fejezett be egyetemi tanulmányokat, közgazdasági gimnáziumot végzett, és sokszor jobban keresett, mint György, különösen bizonyos időszakokban. Erzsi gyakran tartózkodott Kékkúton, míg György a munkájával volt elfoglalva, néha hosszabb időre. 

Erzsi mindig visszafogadta, és bár kívülről más kép alakulhatott ki róla, György úgy érzi, nem volt olyan rossz férj, mint sokan gondolják.

Exit mobile version