Kórházban köszöntötték Szentesi Évát lufival, tortával, gyertyákkal, énekléssel és sok nevetéssel barátai, Tóth Vera és Kazal Viki. Az írónő 2025 utolsó napjait már az intézményben töltötte, akárcsak a szilvesztert.
„Eddig úgy fest, az év első hónapja is itt telik majd egy sokadszorra visszatérő kismedencei tályog miatt. Nem történik semmi, ezért a legnagyobb esemény ebben a szűk kórházi szobában, hogy figyelhetem, hogyan borít be mindent a hó, ahogy a rétegek egymásra rakódnak… Csak azzal érintkezem, aki ide bejön, például a takarítónő, néhány megszeppent rezidens, hullafáradt ügyeletesek, a soha el nem fáradó nővérek, egy-két barát, de alig beszél valaki, én is alig beszélek, nehéz már mit mondani a hogyvagyra. Ebből a nézőpontból minden lassú és óriási, ilyenkor van időm gondolkodni fontos kérdéseken, például a világ legcsodálatosabb érzésén, amit mindenkinek át kellene élnie. Szóval erről írtam. És egy régi emlékről, ami nem is az én emlékem, csak mesélték, de akkor is ekkora volt a hó” – osztotta meg az őt a hét írójának választó Szentesi Éva a Literával.

Szentesi Éva (Fotó: Schumy Csaba)
Születésnapja alkalmából online is özönlenek az írónőhöz a jókívánságok. Közösségi oldalán köszöntötte őt többek között Tomán Szabina, Debreczeni Zita, Eszenyi Enikő, Sydney van den Bosch, Epres Panni és Lékai-Kiss Ramóna is.