nlc.hu
Tabuk nélkül
Pollenszezon: ezek a fák virágoznak márciusban!

Pollenszezon: ezek virágoznak márciusban!

Tavasszal orrdugulással, orrfolyással, köhögéssel, viszkető, égő szemekkel harcolsz? Innen veheted észre, ha pollenallergiád van.

Az allergia kialakulásának okait a mai napig kutatják, annyi azonban bizonyos, hogy az allergiát közvetlenül örökölni nem lehet, az arra való hajlamot viszont igen. Minél közelebbi hozzátartozónk az allergiás beteg, annál nagyobb a valószínűsége annak, hogy a betegség nálunk is jelentkezni fog.

Az allergia olyankor alakul ki, amikor a szervezetünk, tévesen, egyébként ártalmatlan anyagokkal szemben indít immunválaszt. Ilyen anyag lehet a pollen, a por vagy épp valamilyen élelmiszer egy-egy összetevője. A szervezetünkben ilyenkor a hisztamin nevű anyag szabadul fel, amely kiváltja az allergiára jellemző tüneteket, mint a viszketés, a tüsszögés vagy az orrfolyás.

Az allergiás reakció akkor jelentkezik, amikor a szervezet érintkezik az allergénnel. Ha egyszer kialakult az érzékenység, akkor az allergiás reakció minden esetben létrejön, amikor a szervezet az adott allergénnel érintkezésbe kerül.

Pollenszezon: ezek a fák virágoznak márciusban!

(Fotó: Getty Images)

Vigyázat! Ezek a fák virágoznak márciusban!

Tavasszal a fák virágzása, nyáron a füvek, a gabonafélék és a gyomnövények pollenjei, kora tavasztól késő őszig pedig a gombák levegőben szálló spórái okozzák az úgynevezett szezonális allergiát.

A tavasz és az allergiaszezon első hírnökei a február közepén virágzásnak induló mogyoró, szilfa és éger, illetve a barkavirágzatúak és a szélbeporzásúak. Akinél ezek a növények okoznak tüneteket, már korán, február-március környékén tapasztalhatja magán az allergia jeleit.

Éger: nagy mennyiségű pollent termel, viszont ritkán vált ki allergiás reakciókat, de akkor is csak helyi tüneteket okoz.

Fűz: tavaszi virágzású, pollenje ragacsos és nehéz, ezért a szél helyett a rovarok szállítják szaporítóanyagát. Legnagyobb veszélyt a lakásokban jelent, így óvatosan szellőztessenek a fűzre érzékenyek.

Nyárfa: belégzéskor erős torokviszketést, köhögést és fulladást okozhat, szembe jutva vörösödést, könnyezést, orrba kerülve tüsszögést, orrfolyást eredményezhet.

Mit tehetünk?

Allergia gyanúja esetén mindenképp forduljunk szakemberhez, aki előírja a megfelelő kezelést. Több allergia elleni készítmény csak vényre kapható, így az orvosi konzultációt nem érdemes kihagyni.

A tünetek enyhítésére allergiaellenes gyógyszerek és további hatásos eszközök állnak rendelkezésre:

  • a szemtüneteken szemcseppel,
  • az orrnyálkahártya gyulladásán orrspray-kkel és orrcseppekkel segíthetünk, amelyek duzzanatcsökkentő és nyákoldó hatásúak egyszerre. Összehúzódásra késztetik a nyálkahártyában lévő hajszálereket, és elősegítik, hogy visszaálljon az orrnyálkahártya normális nedvességtartalma és működése.

Mire figyeljünk?

  • Kövessük a pollenjelentéseket!
  • A számunkra veszélyes pollenidőszakban a lehető legkevesebbet tartózkodjunk a szabadban!
  • Mossunk gyakrabban hajat, kezet, arcot!
  • Magas pollenkoncentráció esetén tartsuk zárva az ablakokat, használjunk inkább légkondit!

A Reventil orrspray-vel újra fellélegezhet!

 

Kora tavasszal a megfázás, azaz a nátha még gyakran nehezíti meg a mindennapokat, de már a pollenallergia miatt is tüsszöghetünk. A kellemetlen tünetek enyhítésében segítségünkre lehet a vény nélkül kapható Reventil orrspray.

A 4 az 1-ben hatású Reventil orrspray jelentősen mérsékli az orrdugulást, az orrfolyást, az arc- és fejfájást, a szaglás és ízérzékelés zavarát.

 Egyedülálló összetevője egy gyulladáscsökkentő hatású molekula, az ectoin, amely enyhíti az orrnyálkahártya szárazságát, elősegíti annak regenerációját. A Reventil orrspray tartósítószer-mentes és gyermekek számára is alkalmazható.

 

Reventil orrspray

Vény nélkül kapható gyógyászati segédeszköz

 

 

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!

 

Szponzorált tartalom

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top