A környezetkímélő módszerek közül választhatjuk az ecetes forró vizet: 1 dl 20%-os ecetet adjunk egy liter forró vízhez, és erőteljesen dörzsöljük át a penészes felületeket. A zuhanyfüggöny penészfoltjaitól szódabikarbónás vízzel szabadulhatunk meg, illetve a jelenség megelőzhető, ha a függönyt előzőleg sós vízbe mártjuk. Szintén a penészesedés megelőzését szolgálja a gyógyszertárban kapható szilikagél, mely a zuhanyfülkében felakasztva magába szívja a nedvességet.
• A csempét időnként töröljük le nedves mosogatószeres ruhával, az ecetes meleg víztől ragyogni fog. A csempefugákat egy régi körömkefével és egy kis fehérítővel széppé varázsolhatjuk.
• A fürdőkád és a zuhanytálca, valamint a mosdó tisztántartásához használjunk fertőtlenítőszert, esetleg folyékony súrolószert, de óvakodjunk a durva dörzsszivacstól és az agresszív tisztítószerektől, mert sérthetik a zománcot. A megsárgult kádat a tömény hypó helyrehozza, ha 10 percig állni hagyjuk benne.
• A vízkövet, például az eltömődött zuhanyfejről, hagyományos módon meleg ecetes vízzel távolíthatjuk el. A csaptelepek fényesen ragyognak, ha citromlével átitatott ronggyal, majd száraz ronggyal töröljük át. A fogmosópoharat hetente egyszer mossuk ki meleg konyhasós oldatban, így nem lesz rajta fehér lerakódás.
Ha szeretnénk, hogy a fürdőszobánk illatos legyen, akkor parfümünkből tegyünk pár cseppet a lámpaburára (ne a villanykörtére), a melegtől ugyanis szétárad a jó illat.